Cicha 5
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria: /
średnia ocena: 3.43 / 5.00
liczba ocen: 472
cena od: 18.13
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 18.13 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
21.97 zł
22.32 zł
22.88 zł
26.43 zł
27.90 zł
Pozostałe księgarnie
27.90 zł
-13% 18.13 zł
19.53 zł
20.09 zł
22.26 zł
22.32 zł
23.35 zł
25.10 zł
25.50 zł
27.90 zł
Opis:

Jest taka noc w roku, trochę cudowna, przynajmniej wyjątkowa. W każdym mieście, na każdej uliczce mieszkają zwyczajni bohaterowie codziennego życia. Zapraszamy na ulicę Cichą 5, możecie zajrzeć przez jej rozświetlone okna.

Stare mieszkania kryją piękne historie. Świadectwa przemijających smutków, spełnionych marzeń, odnalezionych szczęść. Siedem mieszkań, siedem opowieści...

Zdradzany senator Karenin i jego piękna żona, ekscentryczna babcia, która od czarnych garsonek woli różowe sukienki, przystojny rzeźbiarz, który pragnie odzyskać swoje dzieci, mężczyzna, który dostał drugą szansę.

W każdym mieszkaniu pięknej starej kamienicy kryje się jakaś historia. Wszystkie opowieści spotykają się w Wigilię, na ulicy Cichej 5.

Zapraszają najlepsze polskie autorki:
Katarzyna Bonda
Małgorzata Kalicińska
Katarzyna Michalak
Krystyna Mirek
Natasza Socha
Małgorzata Warda
Magdalena Witkiewicz

CYTATY:
Złość to choroba emocji. We współczesnym świecie ludzie coraz częściej dają jej upust, kiedy są bezsilni, kiedy nie umieją poradzić sobie z rzeczywistością, kiedy nie potrafią normalnie rozmawiać i czują się sfrustrowani. Zamiast kompromisu wybierają rywalizację.
Każdy życiowy dramat wymaga czasu. Dajmy go sobie. Zanurzmy się w bólu i pozwólmy na cierpienie. Im bardziej będziemy odsuwali od siebie proces żalu, tym dłużej będzie on trwał.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Druga część znacznie lepsza.

 • Awatar

  Dziś tylko słów kilka o zbiorze siedmiu opowiadań znanych i cieszących się uznaniem wśród czytelników autorek. Zamierzeniem Pań było napisanie opowiadań,które pozwolą nam poczuć atmosferę świąt "chwilę" przed tym zanim w naszych sercach poczujemy prawdziwą magię tego wyjątkowego czasu.Czy im się udało trudno jednoznacznie określić.Autorki pozwoliły abyśmy w wigilijny wieczór przez krótka chwilę mogli być gośćmi w kamienicy na ulicy Cichej 5 i wysłuchać historii z życia kilkorga jej mieszkańców.Zdarzenia,których doświadczają bohaterowie opowiadań diametralnie odmieniają ich życie.Każde z opowiadań poświęcone jest innej osobie,a jednak wzajemnie się łączą.Jest to bardzo dobra książka jednak jej poziom jest nierówny.I tak;gdybym miała oceniać każde opowiadanie z osobna to dwa pierwsze zupełnie mi się nie podobały.Nie sprawiły że poczułam świąteczny klimat.Według mnie to,że są one osadzone w czasie Wigilii nie czyni z nich opowiadań typowo świątecznych, podobnie jak jedna jaskółka nie czyni wiosny. Czytając je miałam poczucie,że są mocno naciągane. Pozostałe natomiast bardzo mi się podobały wywołały u mnie wzruszenie oraz słabiej lub mocniej chwyciły za serce,a uważam,że tak właśnie być powinno bo przecież Boże Narodzenie to czas wzruszeń i ogromu emocji.
  Z uwagi na wspomniane przeze mnie 2 słabsze opowiadania cały zbiór oceniam tylko jako dobry. Tym niemniej z całą pewnością warto po niego sięgnąć jeżeli kochacie Boże Narodzenie i nie chcecie jeszcze rozstać się z jego wyjątkową atmosferą.

  Moja ocena to 6/10

 • Awatar

  Grudzień to dla mnie miesiąc świątecznych filmów. Uwielbiam. W tym roku postanowiłam przeczytać też kilka świątecznych książek (nie ukrywam, że okazyjnie upolowanych ;o) ). Jedną z tych książek była właśnie Cicha 5. Spodziewałam się trochę świątecznego kiczu z lampkami, aniołkami i lukrowanymi piernikami. Okazało się jednak, że to inne święta niż myślałam. Jak w życiu. Różne historie, różne gwiazdki, różne Wigilie. Świetne opowieści o ludzkich uczuciach, przebaczeniu, miłości. Radość przeplata się tu ze smutkiem, tragedią, wręcz rozpaczą, i nadzieją. Wigilia to noc cudów i autorki tych historii nie pozwolą o tym zapomnieć. Dziękuję.

Inne proponowane
Warto zerknąć