ebook Złota skóra
3.27 / 5.00 (liczba ocen: 1054)

Złota skóra

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail
lub korzystając z konta na Facebooku

damy Ci znać, kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Emocjonujące śledztwo, które prowadzi przez salony secesyjnego Wiednia i atelier znanych artystów... Autorka bestsellerowej „Szmaragdowej Tablicy” powraca z kolejną równie fascynującą powieścią!

Wiedeń 1904 rok. Społecznością stolicy cesarstwa wstrząsa seria bestialskich morderstw. Ofiarami są modelki, młode, piękne kobiety o wątpliwej reputacji, skupione wokół kochanki i muzy jednego z najbardziej znanych malarzy tamtych czasów: pięknej i enigmatycznej Inés. I choć Montero nie wymienia nazwiska konkretnego malarza, jego charakter i usposobienie wskazują na postać Gustava Klimta.
Wyznaczony do przeprowadzenia śledztwa detektyw Karl Sehlackman wkracza w świat luksusu i wiedeńskiej secesji oraz w najniższe sfery upadającego imperium. Rozwiązanie najmroczniejszej zagadki w jego policyjnej karierze jest trudniejsze, niż przypuszczał. Głównymi podejrzanymi są bowiem: jego przyjaciel, książę Hugo von Ebenthal, i kobieta, w której zakochał się bez pamięci...
„Złota skóra” to powieść osadzona w intrygującym świecie modelek i malarzy z początku XX wieku. Jej główną bohaterką jest zjawiskowa Ines, kobieta, której ciała pragnęli wszyscy, ale tylko jeden zdołał obnażyć jej duszę.

Złota skóra od Carla Montero możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Gdyby miłość była rozsądna, nie byłaby miłością.
Żeby nie bać się śmierci, trzeba czuć wielkie przywiązanie do życia, a moje życie dotychczas nie było dobre.
Jesteśmy, jacy jesteśmy, a nie tacy, jacy staramy się być.
Głęboki sen to przywilej ludzi o czystym sumieniu.
Ironia to dobre miejsce, żeby się ukryć, jedno z wielu substytutów ciszy.
Początek ubiegłego stulecia. Wiedeń. Arystokraci rozkochani w malarstwie i urokach życia topionego w marihuanie i alkoholu. Piękne kobiety. Mężczyźni z zasadami. Niegodziwcy zasad zupełnie pozbawieni. Przemoc i czułość. I seryjne morderstwa. Wymarzona sceneria dla klasycznego kryminału. Złota skóra jest jednak czymś więcej. Brutalne zbrodnie i poszukiwania ich sprawcy, stają się tutaj przyczynkiem do opowiedzenia o pięknych uczuciach. O ludziach, którzy kochają mimo konwenansów, różnic społecznych i dramatycznych wydarzeń. O intuicji, która zdaje się nigdy nie zawodzić i której z takim uporem zwykle się opieramy.

Carla Montero z uwagą obserwuje swoje postacie i z łatwością zaprzyjaźnia je z Czytelnikiem. Bez większego wysiłku zostajemy uwikłani w opowieść, a jest ona na tyle urokliwa, że nawet niezwyczajne okoliczności śmierci kolejnych ofiar, nie zachęcają Czytelnika by wrócił do własnej rzeczywistości.

Tropienie zabójcy bez testów DNA, obrazów z ulicznego monitoringu, billingów telefonicznych i torebek foliowych na dowody z miejsca zbrodni, zmienia zupełnie sposób prowadzenia śledztwa, do którego jesteśmy dzisiaj przyzwyczajeni. To bardzo odświeżające doznanie. Trzeba przyznać, że kandydatów na seryjnego mordercę jest w Złotej skórze niemało i do końca borykamy się ze wskazaniem faktycznego sprawcy.

Powieść Carli Montero to kryminał zatem czy romans? Najlepszym wydaje się określenie jej, pasjonującą historią o miłości, której nieustannie towarzyszy niemal doskonała, zabójcza intryga.

Wiarygodna. Krwawa i piękna zarazem. Historia o dwóch skrajnych obliczach ludzkiej natury. Pozostaje jedynie zastanowić się, czy rzeczywiście jedna jest w stanie istnieć bez drugiej?

Ocena: 5/6
©Wiedziennik
Jakiś czas temu dotarła do mnie Wiedeńska gra Carli Montero i przyznać muszę, że wiedziony dziwnym impulsem odłożyłem ją na później. Jednak zaskakujące pod każdym względem piękno, Złotej skóry sprawiło, że Wiedeńska gra w swym osamotnieniu nie może długo czekać.
To pierwsze spotkanie z Carlą Montero, jej urzekającą prozą odkrywaną nieśpiesznie, sprawiło, że odnalazłem w niej coś, co trudno nazwać prostym słowem. Świat, który odmalowała przed czytelnikiem, urokliwy Wiedeń początku dwudziestego wieku, już od pierwszych stron nieświadomie wchłonął mnie bez reszty.
Nagłe pojawienie się Inés zatrzymało serce i odebrało mowę. Wszyscy, którzy tego wieczoru mieli okazję ją poznać oniemieli z wrażenia. Jej złota skóra burzy zmysły, przyprawia o zawrót głowy, doprowadza do szaleństwa…
Nie bez znaczenia jest też fakt, że już na początku opowieści stajemy się świadkami zbrodni. Młode kobiety, piękne modelki – żadna z nich nie może czuć się pewna nastania jutrzejszego poranka. Detektyw Karl Sehlackman nie ma łatwego zadania. W gronie podejrzanych jest jego przyjaciel, książę Hugo von Ebenthal i pewna kobieta, która go oczarowała od pierwszego spojrzenia. (…)

Cała recenzja na blogu: Złota skóra

Ocena: 6/6
©Żółta karteczka
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Jak wszystkie książki tej autorki bardzo ciekawa. Osobiście najbardziej lubię Szmaragdową tablicę ale może ze względu na wątek historyczny. Ciekawi bohaterowie i akcja. Bardzo przyjemna lektura :)

Warto zerknąć