ebook Folwark zwierzęcy - audiobook
3.9 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 2093278)

Folwark zwierzęcy - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 7.80
Audiobook - najniższa cena: 9.95
19.90 złpremium: 11.94 zł Lub 11.94 zł
13.00 zł
14.93 zł Lub 13.44 zł
19.90 zł Lub 17.91 zł
9.95 zł
17.91 zł
18.55 zł
Inne proponowane
„Folwark zwierzęcy” to groteskowa historia zwierząt z Manor Farm, które buntują się przeciw ludziom i podejmują walkę o idealny świat.
 

George Orwell po konferencji w Teheranie w 1943 r. był załamany tym, że przywódcy zachodnich demokracji spotykają się z Józefem Stalinem i podejmują z nim rozmowy. To wydarzenie stało się bezpośrednią inspiracją do napisania „Folwarku zwierzęcego”.
Książka opowiada historię zwierząt z typowej angielskiej farmy. Zamierzają one zorganizować rewolucję przeciw ludziom, by stworzyć idealne społeczeństwo. Ich plan ulega jednak zmianie. W trakcie działań jeden z przywódców – świnia o imieniu Napoleon – pozbywa się swego kompana Snowballa i wprowadza reżim totalitarny. Staje się wówczas jasne, że równość, wolność i braterstwo to jedynie hasła, których urzeczywistnienie nie jest tak kuszące jak perspektywa objęcia władzy.
Powieść Orwella, interpretowana jako parabola ustroju komunistycznego, w czasach PRL-u należała do książek zakazanych. Czytelnik bez trudu rozpozna pierwowzory bohaterów z folwarku: Józefa Stalina ukrytego pod postacią Napoleona, Włodzimierza Lenina przedstawianego jako Major, i Lwa Trockiego – Snowballa. Pisarz ośmieszył w ten sposób system, który pod sztandarami haseł równości i dobrobytu dopuszczał się największych zbrodni.

Orwell o swoim opowiadania pisał tak: „«Folwark...» miał być satyrą na rewolucję rosyjską. Jednak przesłanie utworu jest szersze: chciałem wyrazić w nim myśl, iż [...] rewolucja oparta na konspiracji, z motorem napędowym w postaci nieświadomie żądnych władzy osób, może doprowadzić jedynie do zmiany władców. Mój morał brzmi tak: [...] Nie można robić rewolucji, jeśli nie robi się jej dla siebie; nie ma czegoś takiego jak dobrotliwa dyktatura”.

Folwark zwierzęcy - audiobook od George Orwell możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć