ebook Folwark zwierzęcy - audiobook
3.9 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 2093415)

Folwark zwierzęcy - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 7.79
Audiobook - polecana oferta: 14.63
wciąż za drogo?
17.58 złpremium: 11.34 zł Lub 11.34 zł
18.51 złpremium: 11.94 zł Lub 11.94 zł
14.93 zł Lub 13.44 zł
15.12 zł Lub 13.61 zł
18.90 zł
13.93 zł
13.93 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (15)
Inne proponowane
„Folwark zwierzęcy” to groteskowa historia zwierząt z Manor Farm, które buntują się przeciw ludziom i podejmują walkę o idealny świat.
 
George Orwell po konferencji w Teheranie w 1943 r. był załamany tym, że przywódcy zachodnich demokracji spotykają się z Józefem Stalinem i podejmują z nim rozmowy. To wydarzenie stało się bezpośrednią inspiracją do napisania „Folwarku zwierzęcego”.

Książka opowiada historię zwierząt z typowej angielskiej farmy. Zamierzają one zorganizować rewolucję przeciw ludziom, by stworzyć idealne społeczeństwo. Ich plan ulega jednak zmianie. W trakcie działań jeden z przywódców – świnia o imieniu Napoleon – pozbywa się swego kompana Snowballa i wprowadza reżim totalitarny. Staje się wówczas jasne, że równość, wolność i braterstwo to jedynie hasła, których urzeczywistnienie nie jest tak kuszące jak perspektywa objęcia władzy.
Powieść Orwella, interpretowana jako parabola ustroju komunistycznego, w czasach PRL-u należała do książek zakazanych. Czytelnik bez trudu rozpozna pierwowzory bohaterów z folwarku: Józefa Stalina ukrytego pod postacią Napoleona, Włodzimierza Lenina przedstawianego jako Major, i Lwa Trockiego – Snowballa. Pisarz ośmieszył w ten sposób system, który pod sztandarami haseł równości i dobrobytu dopuszczał się największych zbrodni.

Orwell o swoim opowiadania pisał tak: „«Folwark...» miał być satyrą na rewolucję rosyjską. Jednak przesłanie utworu jest szersze: chciałem wyrazić w nim myśl, iż [...] rewolucja oparta na konspiracji, z motorem napędowym w postaci nieświadomie żądnych władzy osób, może doprowadzić jedynie do zmiany władców. Mój morał brzmi tak: [...] Nie można robić rewolucji, jeśli nie robi się jej dla siebie; nie ma czegoś takiego jak dobrotliwa dyktatura”.

Audiobook  może być dostępny w ofercie e-księgarni z różnymi lektorami.

Folwark zwierzęcy - audiobook od George Orwell możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć