ebook Białe kruki
3.14 / 5.00 (liczba ocen: 274)

Białe kruki
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w tym miesiącu
E-book - najniższa cena: 12.00
Virtualo#Black Friday
Virtualo#Black Friday
-51% 12.00 zł Lub 10.80 zł
23.16 złpremium: 14.94 zł Lub 14.94 zł
-8% 19.17 zł Lub 17.25 zł
24.90 zł
21.17 zł
21.23 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane
Mistrz norweskiego thrillera medycznego w wyśmienitej formie! Pogoń za karierą, wybory moralne, intrygi... Na sali operacyjnej toczy się walka nie tylko o życie pacjentów.
 

Jaka jest różnica między Bogiem a neurochirurgiem? Bóg nie jest neurochirurgiem.
Mathias pełni samotny nocny dyżur, kiedy na izbę przyjęć przywożą pacjenta. Niedoświadczone ręce chirurga drżą. Młody człowiek na noszach doznał poważnych urazów głowy i bez operacji niechybnie umrze. Mathias musi się wykazać, dzięki czemu zapewni sobie jedną z trzech stałych posad na Oddziale Neurochirurgii.
Kiedy delikatnie unosi płytkę kostną, którą wyciął z czaszki mężczyzny, jego ręce przestają drżeć. Wychodząc z sali operacyjnej, czuje się mistrzem świata – aż do następnego ranka, kiedy dowiaduje się, że liczbę posad zredukowano. Troje młodych chirurgów musi walczyć o dwa stanowiska. Troje młodych chirurgów, z których każde ma swojego mentora – mentora z własnymi planami... i gigantyczną samooceną.

„W każdy wieczór wybrałabym tę książkę zamiast «Chirurgów»” – Erle Marie Sørheim, „Dagbladet”

„Pisząc «Białe kruki» Mjåset stworzył bardzo dobry i wciągający thriller medyczny, obrazujący podstawowe przeżycia i dylematy, przed którymi może stanąć każdy lekarz” – J. Frich, „Tidsskrift for den norske legeforening”

Białe kruki od Christer Mjåset możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Książka, jak dla mnie, zdecydowanie nie jest thrillerem medycznym. Raczej to medyczna powieść obyczajowa. Dobrze się ją czyta, fabuła jest wartka ale z pewnością nie "mrożąca krew w żyłach". Jeśli ktoś ma ochotę spędzić miły wieczór to polecam, ale jeśli ktoś chce aby nim wstrząsnęło, bądź go zaszokowało to zdecydowanie polecam poszukać czegoś innego.

  • Awatar

    Fabuła co prawda nie ma wielkich zwrotów akcji, ani momentów zapierających dech w piersiach, za to wręcz z chirurgiczną precyzją nakreśla stadia ludzi, którzy w dążeniu do celu nie cofną się przed niczym. Polecam!

  • Awatar

    Po "Białe kruki" sięgnęłam zachęcona "Lekarzem, który wiedział za dużo" i jestem trochę zawiedziona. Książkę wprawdzie czyta się szybko, historia jest wciągająca, natomiast spodziewałam się więcej kryminału czy thrillera. Na pewno zaletą jest bardzo realistyczne oddanie szpitalnego ekosystemu (jestem lekarzem, wiem co mówię ;) ).

Warto zerknąć