Z wielką odwagą - audiobook
audiobook (mp3)

średnia ocena e-booka: 4.25 / 5.00
liczba ocen e-booka: 62390
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
33.02 zł
39.90 złpremium: 23.94 zł
39.90 zł
39.90 zł
Pozostałe księgarnie
33.12 zł
33.38 zł
35.91 zł
40.41 zł
Opis:
Odważ się być wrażliwy! Poradnik, który obala kulturowy mit, według którego wrażliwość jest słabością, i dowodzi, że w żadnej sytuacji nie warto stać z boku.
 

Doświadczana przez nas niepewność, podejmowane ryzyko definiują, co to znaczy być wrażliwym lub wykazywać się wielką śmiałością.
Brené Brown wyjaśnia, w jaki sposób wrażliwość stanowi sedno trudnych emocji, takich jak lęk, żal czy rozczarowanie, a jednocześnie jest miejscem narodzin miłości, uczucia przynależności, radości, empatii i kreatywności. Autorka tłumaczy, że gdy odcinamy się od naszej wrażliwości, dystansujemy się od doświadczeń, które nadają naszemu życiu sens i znaczenie.
Poradnik „Z odwagą” nie jest poświęcony wygrywaniu. W świecie, w którym dominuje myślenie w kategoriach „nigdy dość”, a lęk stał się drugą naturą człowieka, wrażliwość jest czymś niemal wywrotowym. Czasem nawet nieco niebezpiecznym. Niewątpliwie, jeśli do niej sięgniemy, ryzyko, że ktoś nas skrytykuje lub zrani, znacznie wzrośnie. Jednak gdy prześledzimy nasze życie, odkryjemy, że nic nie jest równie niekomfortowe, jak stanie z boku i zastanawianie się, jakby to było, gdybyśmy mieli odwagę wkroczyć na ring.

„Nie krytyk się liczy, nie człowiek, który wskazuje, jak potykają się silni albo co inni mogliby zrobić lepiej. Chwała należy się mężczyźnie na arenie, […] który dzielnie walczy, który wie, co to jest […] wielkie poświęcenie, który ściera się w słusznych sprawach, który w swych najlepszych chwilach poznał tryumf wielkiego wyczynu, a w najgorszych, gdy przegrywa, to przynajmniej przegrywa z odwagą, nie chcąc, aby jego miejsce było wśród chłodnych i nieśmiałych dusz, które nigdy nie poznały ani smaku zwycięstwa, ani smaku porażki” – Theodore Roosevelt

Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć