ebook Księgi Jakubowe
3.93 / 5.00 (liczba ocen: 3032)

Księgi Jakubowe
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 26.59
Audiobook - najniższa cena: 38.92
39.90 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
-22% 31.12 zł Lub 28.01 zł
35.91 zł Lub 32.32 zł
39.90 zł
26.59 zł
33.12 zł
33.63 zł
33.92 zł
33.92 zł
33.92 zł
35.91 zł
36.00 zł
39.90 zł
39.90 zł
Inne proponowane

Księgi jakubowe to bestsellerowa, historyczna powieść Olgi Tokarczuk - laureatki literackiej Nagrody Nobla 2018. To także dzieło uhonorowane w 2015 roku polską nagrodą Nike. To wreszcie powieść, która powstawała przez siedem lat, na 912 stronach, której spotkamy wiele postaci historycznych i wraz z nimi oraz innymi bohaterami odwiedzimy świat Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

Fabuła:

Rok 1752

Do podolskiego Rohatyna przybywa kasztelanowa Katarzyna Kossakowska w towarzystwie poetki Elżbiety Drużbackiej. Na zorganizowanej na cześć przybyłych kolacji pojawia się miejscowy proboszcz Benedykt Chmielowski, znany jako autor pierwszej polskiej encyklopedii. Chmielowski i Drużbacka jako osoby pasjonujące się księgami nawiązują ze sobą porywającą rozmowę, którą kontynuować będą następnie w pisanych do siebie listach.

Za jakiś czas, na Podole przybywa pochodzący ze Smyrny Jakub Lejbowicz Frank – młody Żyd wyróżniający się przystojnym wyglądem i wyjątkową charyzmą.  Za sprawą głoszonych przez niego idei, żydowska społeczność zostaje podzielona. Jedni uważają go za heretyka, inni zaś za zbawcę, który otacza się w szybkim tempie wielbiącymi go uczniami. Jak się niedługo okazuje, głoszone przez niego hasła i argumenty wywołują ogromne zamieszanie, które zdaje się zmieniać bieg historii.

Księgi Jakubowe przez wielu uznawane są za dzieło stanowiące ukoronowanie dotychczasowej twórczości pisarki. Jawią się nie tylko jako powieść opowiadająca o przeszłości. Pomimo tego, że akcja powieści rozgrywa się w XVIII wieku, poruszone zostają w niej tematy aktualne współcześnie. Olga Tokarczuk zdaje się na kartach swojego dzieła poszukiwać odpowiedzi dotyczących kształtowania obecnego świata europejskiego. 

Księgi Jakubowe od Olga Tokarczuk możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3). UWAGA! Opis książki, stanowi własność serwisu UpolujEbooka.pl, kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione przez UpolujEbooka.pl ©2020. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
Brak lęku jest niczym aureola - można się w niej grzać, można zapewnić trochę ciepła małej zziębniętej, wystraszonej duszy. Błogosławieni, którzy nie czują lęku.
Słowa są jak jaszczurki, potrafią uciec z każdego zamknięcia.
Wiatr to jest wzrok umarłych, kiedy patrzą na świat stamtąd, gdzie są.
Prawdziwa mądrość to sztuka łączenia wszystkiego ze wszystkim, wtedy wyłania się właściwy kształt rzeczy.
Bóg stworzył człowieka z oczami z przodu, a nie z tyłu głowy, co znaczy, że człowiek ma się zajmować tym co będzie, a nie tym co było.
Gdyby ludzie czytali te same książki, żyliby w tym samym świecie.
Ten, kto będzie to czytał, musi wiedzieć, kim jest ten, kto to pisał. Zawsze za literami stoi czyjaś ręka, zza zdań wychyla się czyjaś twarz.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Dotarłem do 114 strony ... toż to bełkot jakiś ... dalej nie dam rady, choć nieczęsto porzucam książkę nie doczytując do końca.

 • Awatar

  Księgi Jakubowe, to taka książka, przy której spędzimy sporo czasu. W uprzywilejowanej pozycji będą Ci, którzy przeszli różnej maści szkolenia w "szybkim czytaniu". Na szczęście ja takiego nie przechodziłem, dzięki temu mogłem rozsmakować się
  w Jakubowych dziejach. Księga to obszerna, nie znalazłem tam jednak ani jednej niepotrzebnie popełnionej stronicy.
  Moim zdaniem warto się z Księgami zaprzyjaźnić i korzystać pełnym oddechem z literatury popełnionej sprawną ręką Pani Olgi.
  Zachęcam do przeczytania!
  Pani Olgo, dziękuję serdecznie i pozdrawiam.

 • Awatar

  Znów reklama i promocja zrobia swoje. Książka czytana w Radiu 3. Wiele razy próbowałem tego suchać, ale męczarnia straszna. Jakieś archaiczne i nudne teksty. Dla mnie książka straszna, nudna i niepolecam.

 • Awatar

  Jestem rozczarowany... Po takich zapowiedziach, po takich recenzjach spodziewałem się czegoś ekscytującego, a tu... co najwyżej dobra powieść. Jest to moja pierwsza styczność z twórczością Olgi Tokarczuk i może dlatego czegoś innego się spodziewałem. Jest wiele ciekawych motywów i ujęć, jak np. motyw Jenty, ale też kilka spraw, które drażniły mnie podczas lektury tej książki, np. drobne nieścisłości, niekonsekwencje. Wiem, to nie jest podręcznik ani książka historyczna, lecz literatura (sama Autorka pod koniec niejako "tłumaczy się" z tego), ale lekki niesmak zostaje. Gdybym miał jeszcze raz przeczytać tę powieść - dziś odpowiedziałbym nie. Dlatego moja subiektywna ocena 3/5

Warto zerknąć