ebook Mario Vargas Llosa. Biografia
3.91 / 5.00 (liczba ocen: 66)

Mario Vargas Llosa. Biografia

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail
lub korzystając z konta na Facebooku

damy Ci znać, kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane

"Tomasz Pindel stworzył doskonały portret wybitnego pisarza, polityka, ale także męża i ojca, buntownika i skandalisty, człowieka niepokornego i pełnego sprzeczności. Dotarł nie tylko do samego pisarza, ale także do jego rodziny, przyjaciół i wrogów oraz uzyskał pełny dostęp do jego osobistych archiwów. Nie unikał tematów kontrowersyjnych i drażliwych, ujawniając niepublikowane dotąd fakty z prywatnego życia noblisty. Ta emocjonująca biografia jest lekturą wciągającą niczym powieści samego Mistrza. „Zawsze wydawało mi się, że pisanie o życiu innego człowieka zawiera w sobie dużą dozę bezczelności, zwłaszcza kiedy miałem w końcu stanąć twarzą w twarz z takim człowiekiem i powiedzieć: „Dzień dobry, pierwszy raz mnie pan na oczy widzi, ale właśnie piszę pańską biografię i chciałbym dopytać o parę drobiazgów…”. Ale mówiąc szczerze, jak o tym teraz myślę, to mam wrażenie, jakbym jednak tego nie przeżył, tylko o tym przeczytał...”"

Mario Vargas Llosa. Biografia od Tomasz Pindel możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Trudne dzieciństwo, palenie książek na wojskowym dziedzińcu, małżeństwo z ciotką i Nagroda Nobla to główne wyznaczniki, po których tropie śledzimy twórczość Mario Vargasa Llosy. Dzięki Tomaszowi Pindlowi możemy poszerzyć znajomość tych wątków i jeszcze lepiej zrozumieć dzieła noblisty.

  • Awatar

    Sposób narracji Tomasza Pindla zupełnie mnie zaskoczył. Nie czytałam dotąd tak świetnie napisanej biografii, którą czytałoby się jak powieść. Trzeba też przyznać, że biografia Llosy jest wdzięczna ku takim zabiegom i z pewnością przyjemnie się ją pisało. Niemniej, chapeau bas autorowi, autorom!

  • Awatar

    Globetrotter – mieszkał w ponad pięćdziesięciu domach na całym świecie, skandalista (ożenił się z własną ciotką!), wędrowiec, filozof, pisarz… Mario Vargas Llosa w biografii Tomasza Pindla odsłania nam wszystkie swoje blaski i cienie, a jest tak niesamowitą postacią, że ta biografia nie mogła być inna, jak przeciekawa.

Warto zerknąć