Rzeź Woli. Zbrodnia nierozliczona
4.04 / 5.00 (liczba ocen: 88) Ilość stron (szacowana): 338

Rzeź Woli. Zbrodnia nierozliczona
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 30.65
wciąż za drogo?
30.65 złpremium: 17.03 zł Lub 17.03 zł
31.00 zł
31.12 zł
31.92 zł Lub 28.73 zł
34.06 zł
28.63 zł
29.64 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Książka, która przedstawia kulisy masakry, jaka wydarzyła się w dniach 5–7 sierpnia 1944 r. na warszawskiej Woli. Stawia pytanie, dlaczego sprawcy tej zbrodni wojennej do dziś nie ponieśli kary.

„Rzeź Woli. Zbrodnia nierozliczona” Piotra Gursztyna to książka, która wywołuje silne emocje. Autor przedstawia kulisy masakry, jaka wydarzyła się w dniach 5–7 sierpnia 1944 roku. Masowa eksterminacja mieszkańców warszawskiej dzielnicy Wola w pierwszych dniach powstania warszawskiego, dokonana przez oddziały SS i policji niemieckiej, stanowiła bezpośrednią realizację rozkazu Adolfa Hitlera, nakazującego zburzenie Warszawy i wymordowanie wszystkich jej mieszkańców.
Z punktu widzenia Polaka najbardziej przerażająca jest liczba zabitych rodaków. W ciągu trzech dni życie straciło od 30 do 60 tys. polskich mężczyzn, kobiet i dzieci. W większości byli to ludzie biedni, prości i niewykształceni. Obok Holocaustu jest to największa zbrodnia wojenna dokonana na ziemiach polskich. Najbardziej zdumiewające jest to, że sprawcy tego mordu do dziś pozostają bezkarni.
W książce możemy również przeczytać o tym, jak przed II wojną wyglądała warszawska Wola, o pierwszych dniach Powstania Warszawskiego. Znajdziemy w niej również dokładne opisy trzech dni Rzezi Woli, a także informacje o ofiarach i oprawcach. Ponadto książka „Rzeź Woli” jest opatrzona interesującymi fotografiami z tamtego okresu. I chociaż nie jest to książka naukowa, to cechuje ją dbałość o wskazanie źródeł na potwierdzenie przytaczanych faktów oraz przystępny język, jakim została napisana.
Po przeczytaniu książki Piotra Gursztyna z pewnością wiele osób zada sobie pytanie, dlaczego tak nieliczne grono Polaków zdaje sobie sprawę z tragedii, jaka rozegrała się na warszawskiej Woli w 1944 r.

Rzeź Woli. Zbrodnia nierozliczona od Piotr Gursztyn możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć