ebook Gdy zakwitną poziomki
3.21 / 5.00 (liczba ocen: 348)

Gdy zakwitną poziomki
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Wydawca:  SAGA Egmont
Kategoria:  /
najlepsza cena! w ostatnich 8 miesiącach
E-book - najniższa cena: 9.90
Audiobook - najniższa cena: 12.50
-50% 9.90 zł
18.59 złpremium: 11.99 zł Lub 11.99 zł
16.99 zł
19.99 zł Lub 17.99 zł
19.99 zł Lub 17.99 zł
15.55 zł
16.09 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Karolina zbliża się do czterdziestki. Jej kariera prężnie się rozwija, jednak kobieta chce od życia czegoś więcej. A dokładnie: miłości i macierzyństwa. Czuje, że być może to ostatni moment, żeby zostać matką. Pytanie, czy jej marzenia pokrywają się z tym, czego chce Filip? A może swoją uwagę powinna przekierować na przystojnego Milana serbsko-chorwackiego pochodzenia? Przed Karoliną wiele ważnych decyzji. Zostanie w malowniczym Kazimierzu nad Wisłą czy ulegnie atrakcjom gorącej Chorwacji? Namiętność i pożądanie przeplatają się tu z pragnieniem rodzicielstwa. Czy uda się połączyć jedno z drugim?

Gdy zakwitną poziomki od Agnieszka Walczak-Chojecka możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Oceniając okładkę i tytuł na tak zwany pierwszy rzut oka pomyślałam, że czeka mnie wieczór z lekką i przyjemną lekturą. Przyjemnie owszem było, ale w zupełnie innym tego słowa znaczeniu, bowiem autorka porusza temat raczej złożony, z tajemnicą w tle, jako dodatkową atrakcją.

Główna bohaterka, 38 letnia Karolina czuje ciężar bijącego zegara biologicznego i ze zdwojoną siłą pragnie zostać mamą. Od dłuższego już czasu wraz z Filipem starają się niestety bezskutecznie o potomka. Proces ten z gruntu rzeczy raczej przyjemny, ale w momencie gdy nie przynosi efektów staje się tylko mechanicznym i czasami pozbawionym emocji dążeniem do celu. Mimo wszystko Karolina wraz z Filipem nie poddają się i próbują również innych metod, które zaprowadziły ich do lekarza, zielarza i badań genetycznych.

W całym tym rozgardiaszu wychodzi na jaw rodzinna tajemnica, a nad bohaterami zawisa niebezpieczeństwo, że ich dziecko może być obciążone choroba genetyczną. No i jak to w "normalnym" życiu bywa, inne problemy nie czekają na swoją kolej, po prostu wchodzą bez pukania i nieproszone. Tak i tu bohaterowie brykają się z utratą pracy czy koniecznością wyboru, marazmem w związku i niespodziewanymi pokusami.

Ogromnym atutem tej powieści jest niesamowita podróż Karoliny do Chorwacji, przyznaję że sprawiło mi to nieopisaną przyjemność. Niestety odrobinkę zawiodłam się na zakończeniu, ponieważ autorka pozostawiła niedopowiedziane sytuacje, które czytelnik może sam sobie wyobrazić. W przypadku powieści wielotomowej taki finał tylko zaostrzyłby mój apetyt na kolejne części, ale w tym konkretnym przypadku wolałabym bardziej klarowne zakończenie.

Powieść Pani Agnieszki w dobitny sposób uświadomiła mi jak bardzo kobiety pragną i jak bardzo prą na przód by to otrzymać. Ta książka to niesamowite studium kobiecej psychiki, targanej sprzecznymi uczuciami wynikającymi z ogromnej chęci i potrzeby dążenia do celu. Głównym nurtem w tej powieści jest ogromna chęć bycia mamą i czerpania radości z macierzyństwa. Czy jednak zostanie to dane głównej bohaterce tego już nie zdradzę.
Polecam powieść Pani Agnieszki, ponieważ temat który porusza jest z pewnością godny uwagi i warto się nad nim pochylić, by zrozumieć inny punkt widzenia

Ocena: 4/6
©Bookieciarnia
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć