ebook Strażnik Bursztynowej Komnaty
3.63 / 5.00 (liczba ocen: 76)

Strażnik Bursztynowej Komnaty
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 18.26
wciąż za drogo?
PakietyMedyczne#Pakiety Medyczne
PakietyMedyczne#Pakiety Medyczne
23.16 złpremium: 14.94 zł Lub 14.94 zł
18.26 zł Lub 16.43 zł
24.90 zł
24.90 zł Lub 22.41 zł
18.46 zł
18.68 zł 20% rabatu
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (8)
Inne proponowane

Trzymający w napięciu kryminał z historią w tle. Rozwiązanie największej zagadki wojny jest coraz bliżej. Jednak za odpowiedź na pytanie, co się stało z Bursztynową Komnatą, kilka osób zapłaci życiem. Jest jesień 1991 roku, w Polsce zachodzą przemiany ustrojowe. Nad brzegiem Odry znaleziono zwłoki inżyniera Pawła Rylskiego. Z prowadzonego śledztwa niewiele wynika, a na dodatek ginie dokumentacja zmarłego, w której ponoć znajdowało się wiele cennych informacji. Dlaczego ktoś miałby zamordować poszukiwacza skarbów, jakich setki w Polsce? Może ktoś nie chce, by tajemnica Bursztynowej Komnaty wyszła na jaw?W kręgu podejrzanych jest żona Rylskiego – Ewa. Historyk z zawodu, była zazdrosna o sukcesy męża podczas prowadzonych od lat poszukiwań tajemniczej komnaty. A wszystko wskazuje na to, że zmarły był coraz bliżej rozwiązania zagadki.Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy zostają znalezione zwłoki kolejnej osoby. Dlaczego policja i prokuratura nie dążą do szybkiego rozwiązania sprawy? Dlaczego Rylską i znanym wrocławskim biznesmenem Józefem Krawczykiem interesuje się były oficer kontrwywiadu MSW Mateusz Popiel, który przez wiele lat również poszukiwał Bursztynowej Komnaty, a teraz prowadzi agencję ochrony mienia? Dokąd doprowadzi Rylską znaleziona wśród rzeczy męża fotografia sprzed lat?Wątki kryminalne i sensacyjne przeplatają się w powieści z wieloma faktami historycznymi. Zgrabnie uknuta intryga, szybkie tempo i gwałtowne zwroty akcji sprawiają, że powieść czyta się jednym tchem.

Strażnik Bursztynowej Komnaty od Jolanta Maria Kaleta możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Jolanta Maria Kaleta powoli zaczyna przyczajać mnie do tego, że po sięgnięciu po jej książkę dobrze się bawię. Wspomniałem już kiedyś, że moje pierwsze spotkanie z prozą tej autorki nie należało do udanych, jednak tamten czas odszedł już w zapomnienie. Pani Kaleta wydając swą najnowszą powieść, zatytułowaną „Strażnik Bursztynowej Komnaty” udowadnia, że całkowicie odnalazła się na gruncie literackim, twardo po nim stąpa i doskonale wie czym chce zainteresować czytelnika, a co najważniejsze, w jaki sposób to uczynić, aby czytelnik ten był jak najbardziej zadowolony.

    Powieść wypada całkowicie realistycznie i w połączeniu z wieloma faktami historycznymi stanowi doskonała formę rozrywki dla spragnionych wrażeń miłośników literatury przygodowo-sensacyjnej. Książkę zdecydowanie zaliczam do takich, które „same się czytają” i choć w dalszym ciągu memu sercu bliższe pozostanie „Złoto Wrocławia” to „Strażnik Bursztynowej Komnaty” obudził we mnie instynkt szperacza. Bardzo żałowałem, że lektura ta trafiła w moje ręce w czasie, kiedy wyjazdy urlopowe są już tylko wspomnieniem. Z ogromna chęcią pojechałbym ponownie na tereny Dolnego Śląska, gdzie może dzięki tej autorce, przeżyłbym przygodę swojego życia. O wyjeździe takim i tak będę pamiętał i uważam, że Jolanta Maria Kaleta jest doskonałym promotorem regionu, który zamieszkuje i, o którym opowiada w swych coraz lepszych powieściach.

    Ocena: 4,5/6

Warto zerknąć