ebook Dzikie karty
3.71 / 5.00 (liczba ocen: 6741)

Dzikie karty
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 24.64
wciąż za drogo?
29.76 złpremium: 19.20 zł Lub 19.20 zł
24.64 zł Lub 22.18 zł
32.00 zł Lub 28.80 zł
24.59 zł
26.96 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Pierwszy tom kultowego cyklu, w nowej edycji rozszerzony o kilka świetnych opowiadań. Alternatywna historia świata, w której obcy wirus uderzył w Ziemię w następstwie II wojny światowej.

Po kataklizmie wywołanym przez wirus niektóre z istot zostały nazwane Asami z powodu nadludzkich zdolności umysłowych i fizycznych, inne z powodu przybierających różne formy deformacji ciał i umysłu – Jokerami, nieliczni zwrócili się przeciw ludzkości i opowiedzieli po stronie zła.
„Dzikie karty” to historia ich wszystkich.

„Pyszne... Interakcje pomiędzy postaciami i nagłe zwroty akcji mają złożoność i klasę typową dla projektów sygnowanych przez George’a R.R. Martina” – Austin Grossman, autor „Inside Straight”

Dzikie karty od George R.R. Martin możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Dzikie karty to niezwykły pomysł na alternatywną historię świata. Tuż po ostatniej wojnie światowej na Ziemię dostaje się pojemnik z wirusem stworzonym przez Obcych. Ten wirus w wyniku wielu zbiegów okoliczności zostaje rozpylony i ludzie nim zakażeni podlegają rozmaitym mutacjom. Część z nich ma specyficzne moce. Ludzie nazwali ich Asami. Inni mieli mniej szczęścia. Nazwano ich Dżokerami. Czasem mają jakieś niezwykłe umiejętności, ale przeważnie ich ciała podlegają mutacjom. Czasem szkaradnym i odrażającym.

Pomysł takiego alternatywnego świata jest niezwykle interesujący. Dzikie karty stawiają też przed czytelnikiem pewne wymagania. Aby zrozumieć fabułę, trzeba coś wiedzieć o historii i polityce drugiej połowy XX wieku. Epoka maccartyzmu w tej powieści to czas polowania nie tyle na komunistów ile właśnie na Asów, na ludzi, którzy mają szczególne moce. Zaś losy Dżokerów są w pewnym sensie powtórzeniem losów czarnych Amerykanów. Byli w tej powieści grupą dyskryminowaną i pozbawioną wielu praw. Ważna postać w książce to doktor Tachion, który jest jednym z Obcych. Jako jedyny z tej obcej cywilizacji próbował ratować ludzi przed wirusem.

George R.R. Martin zaprosił do napisania tej książki wielu znanych amerykańskich autorów. Każdy z rozdziałów jest napisany przez kogoś innego. Pomysł fabularny książki jest fascynujący, lecz realizacja już niekoniecznie. Odmienność stylów i sposobu prowadzenia narracji wprowadza spore zamieszanie. Niektóre wydarzenia autorzy opisują z różnych punktów widzenia. Ponieważ całość ma ponad 65o stron, nietrudno się domyślić, że powstają trudne do przebrnięcia dłużyzny. Sam fakt, że łącznie jest dziewięć tomów tego cyklu, skłonił mnie do zatrzymania się na pierwszym z nich.

Ocena: 4/6
©Autorski przewodnik kulturalny
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć