ebook Dojczland - audiobook
3.18 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 1339)

Dojczland - audiobook

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail damy Ci znać,
kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Dziennik z podróży po Niemczech pisarza, którego trasy wyznaczane są kolejnymi spotkaniami autorskimi, zobowiązaniami i codzienną pracą. Zwykła, szara wędrówka po nieciekawych miejscach, obskurnych dworcach, czy hotelach zupełnie bez wyrazu ze scenkami rodzajowymi z przypadkowo spotkanymi Niemcami, opisana brawurowym językiem, z ironicznym poczuciem humoru.
Książka od samego początku prowokuje do myślenia, do znalezienia własnej odpowiedzi na pytanie o swój stosunek do tego kraju, do trudnej historii polsko- niemieckiej, do stereotypów na temat Niemiec.
Słuchając audiobooka ma się wrażenie, że znużony ton Piotra Głowackiego odpalającego papierosa za papierosem jest celowym zabiegiem. Bez zbędnych ozdobników łatwiej jest o własną refleksję, bo " Dojczland" to też podróż w głąb siebie i wbrew sobie w miejsca, gdzie na próżno szukać pięknych scenerii z kolorowych przewodników, ukojenia i spokoju.
Jedni z tej wędrówki wracają ubawieni, zafascynowani humorystycznym gawędziarstwem Stasiuka, inni wracają ze spuszczoną głową, z poczuciem niższości względem Niemców. A Ty, z jakim bagażem doświadczeń wrócisz z tej podróży: widząc leciwych Niemców zobaczysz po postu starszych ludzi, czy hitlerowców w mundurach, a może znajdziesz nową niemiecką opowieść - Andrzej Stasiuk urodzony w 1960 r. polski pisarz, poeta. Rozgłos zdobył tomem opowiadań "Mury Hebronu" ukazujący więzienny świat, w jakim miał okazję przebywać , nie jako dokumentalista, ale jako więzień. Laureat Nagrody Nike w 2005 roku za "Jadąc do babadag". W 2007 otrzymał nagrodę im. Arkadego Fiedlera Bursztynowy Motyl za "Fado".

Dojczland - audiobook od Andrzej Stasiuk możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć