ebook Wzorzec zbrodni
3.83 / 5.00 (liczba ocen: 6072)

Wzorzec zbrodni
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 24.52
wciąż za drogo?
24.31 zł
24.52 zł 20% rabatu
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)

Tylko szaleniec może stawić czoła szaleńcowi. To miała być zwykła akcja nowojorskiej policji. Kiedy jednak ginie partner Tallowa, a on sam odkrywa niepokojącą kolekcję broni w mieszkaniu A3 w starej kamienicy przy Pearl Street, otwiera się puszka Pandory… Każdy pistolet i każdy karabin jest inny, nie ma dwóch takich samych egzemplarzy. Z każdej broni zabito jedną osobę, a z braku dowodów kolejne sprawy szybko umarzano. Teraz wszystkie zostają momentalnie wznowione, a zadanie ich rozwikłania spada na Johna Tallowa, głównego sprawcę chaosu. Intryga nabiera rozpędu, kiedy okazuje się, że makabryczna kolekcja zdaje się układać w przemyślany wzór… „Wzorzec zbrodni” to kryminał, który trzyma w napięciu aż do ostatniej strony. Na myśl przywodzi głośną produkcję Davida Finchera „Siedem”. Książka Warrena Ellisa jest jednak przesiąknięta specyficznym czarnym humorem.

Wzorzec zbrodni od Warren Ellis możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Rzeczy chowają się w deszczu (...). Czasami pada tak mocno, że patrzymy na pojedyncze krople, zamiast przyglądać się kałuży, które tworzą.
I jedyne, czego by żałował w przypadku śmierci, to brak odpowiedniego pochówku. Nikt nie zostawi przy jego ciele pożywienia dla duszy, która powinna wzmocnić się przed podróżą do nieba po Mlecznej drodze. Nikt nie zawoła z płaczem jego imienia ani nie zamilknie na wieki na jego cześć. To nawet nie byłoby takie straszne. Nawet teraz, kiedy żyje nikt nie zna imienia oprawcy. Jego imię nie mogłoby umrzeć razem z nim, bo i tak było już martwe, tak jak - w pewnym sensie - sam łowca.
- Wszyscy powtarzamy, że wiemy, co ktoś miał na myśli, prawda? - zapytała.- Tak jakbyśmy wiedzieli, co się dzieje w czyjeś głowie. Ale ja czasami żałuję, że ludzie nie są w stanie zajrzeć do mojej głowy, żebym nie musiała im potem wszystkiego opowiadać. Słowa są niedoskonałe. Szkoda, że nie możemy się porozumiewać obrazami.
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Kolejny raz okazuje się, że mroczny klimat, brutalna fabuła i samotny, lekko ześwirowany bohater nie są doskonała gwarancją na bestseller. Warren Ellis stosując takie literackie chwyty marketingowe zapomniał niestety o bodajże najważniejszej sprawie. Niestety pomysł, na którym została oparta fabuła okazał się być mało wiarygodny i zupełnie nieprzekonujący. W tej książce całkowicie zabrakło emocji, dlatego kiedy oddawałem się jej lekturze, czułem się jakbym czytał wiadomości z serwisu informacyjnego.
    Po lekturze nasuwa mi się jedno skojarzenie, sztampowość.

    Osobie, która jest odpowiedzialna za zawarte na okładce porównanie tej książki do filmu pt. „Siedem” powinno się zakazać pisania recenzji.

    Ocena: 3.5/6 (dodałem tę połówkę za klimat)

Warto zerknąć