ebook Sonderkommando. W piekle komór gazowych
4.27 / 5.00 (liczba ocen: 1736)

Sonderkommando. W piekle komór gazowych

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail
lub korzystając z konta na Facebooku

damy Ci znać, kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Warto zerknąć

Wstrząsająca relacja z krematoriów Birkenau, unikatowe świadectwo. 7 października mija 70. rocznica wybuchu powstania Sonderkommando w Auschwitz. Wstrząsające ilustracje Davida Olere’a (jeden z nielicznych więźniów Sonderkommando, który przeżył).

Sonderkommando w Auschwitz był oddziałem specjalnym, składającym się z żydowskich więźniów, których SS zmusiło do obsługiwania całego procesu eksterminacji. Obóz przetrwało kilkudziesięciu. Niewielu zdecydowało się opowiedzieć o swoich przeżyciach. Po wojnie piętnowano ich jako współuczestników w mordach. Historia Shlomo Venezii, greckiego Żyda, który za sprawą niemieckich oprawców trafił do Sonderkommando, pozwoli zrozumieć postawę człowieka w sytuacji ekstremalnej. Czy mamy prawo go sądzić?

Sonderkommando. W piekle komór gazowych od Shlomo Venezia możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Książka absolutnie wstrząsająca.... Książka, którą powinno się czytać obok "Medalionów", jako lekturę szkolną. Przeczytałam sporo nt. obozowej rzeczywistości, jednak po raz pierwszy nie wiedziałam, czy dam radę dokończyć książkę. Główny bohater w niezwykle szczery i obrazowy sposób opisuje swoje przeżycia z miejsca gdzie dokonywała się eksterminacja Żydów.