ebook Religa: Biografia najsłynniejszego polskiego kardiochirurga
3.89 / 5.00 (liczba ocen: 1646)

Religa: Biografia najsłynniejszego polskiego kardiochirurga
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 23.99
wciąż za drogo?
23.99 zł Lub 21.59 zł
27.99 zł
27.99 zł
27.99 zł Lub 25.19 zł
22.66 zł
24.65 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Zdumiewająca, ale nie pomnikowa, opowieść o lekarzu, który palił jak smok, narzucał mordercze tempo… nauczycielu wielu kardiochirurgów w Polsce, który swoim życiorysem mógłby obdzielić kilku ludzi.

Profesor Zbigniew Religa. Niewierzący, ale skleiło się z nim słowo „święty”. Dla wielu osób święta jest pamięć o nim. „To był święty człowiek” – mówią pacjenci. Inni mocniej: „Moja miłość”. Lekarze dopowiedzą, że miał do chorych świętą cierpliwość. Pielęgniarki, że zawsze je szanował. I może święty to zbyt wiele, ale świetny był na pewno.
Trudno pisać o kimś takim, zwłaszcza że na każdym kroku słyszeliśmy przestrogi: Musicie go pokazać w dobrym świetle, opisać zalety, pomijać wady, nie wolno szargać imienia...
Byłoby to łatwe, bo profesor dał się lubić. Bezpośredni, szczery, pogodny. Ufny, za swoimi stawał murem. Chętnie dzielił się wiedzą, umożliwiał awans. Ale nie zniósłby, gdyby mu ktoś stawiał pomnik z cnót.
Z góry ostrzegamy tych, dla których nie do przyjęcia jest obraz profesora, który za dużo pije, pali jak smok, klnie jak szewc, bywa niesprawiedliwy, wymaga za dużo, narzuca mordercze tempo, słucha złych podszeptów, bywa próżny... Jesteśmy przekonani, że człowiek z bagażem wad jest bardziej prawdziwy. A im bardziej prawdziwy, tym obraz lepszy.

Religa: Biografia najsłynniejszego polskiego kardiochirurga od Dariusz Kortko, Judyta Watoła możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Żeby osiągnąć sukces, trzeba zamknąć oczy na pierwsze niepowodzenia.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Obowiązkowa lektura dla osób, które interesują się współczesną historią Polski. Prof. Religa zajmuje na jej kartach bardzo ważne miejsce. Lekarz, który przede wszystkim był człowiekiem. Człowiekiem, dla którego liczył się drugi człowiek- pacjent.
    Książka opisuje życie prof.Religii przez pryzmat ról, które w życiu pełnił: lekarz, rektor, polityk itp....
    Niewątpliwym jej atutem są zdjęcia obrazujące poszczególne etapy życia profesora.

  • Awatar

    W książce opisane jest wiele ciekawych historii, moim zdaniem warto było przeczytać.

Warto zerknąć