ebook W Rzymie jak w domu
3.2 / 5.00 (liczba ocen: 141) Ilość stron (szacowana): 200

W Rzymie jak w domu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 27.81
wciąż za drogo?
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
27.00 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

„Rzym jest jak morze. Im dalej, tym głębiej. Życia nie starczy, żeby to wszystko poznać” – mówi jeden z rzymskich znajomych Rosity Steenbeek. Autorka po dziesięciu latach wraca do Rzymu i opowiada o wiecznym mieście, a także na nowo się w nim zakochuje. Bywa w miejscach, o których turysta zaczytany w standardowych przewodnikach nie wie, mimo że ma je na wyciagnięcie ręki.

 

Wysypisko śmieci z czasów cesarza Augusta przebudowane na dyskoteki, podziemia Teatru Pompejusza we własnej piwnicy, kocie forum, tajne archiwum w Watykanie, Złoty Dom Nerona, zaćmienie słońca nad Rzymem, ruiny świątyni Wenus – to tylko skrawek tego, o czym dowiaduje się Rosita. A oprócz oglądania miejsc nieoczywistych, spotyka także niebanalnych ludzi: dawnych przyjaciół i znajomych, duchownych, archeologów, artystów i złodziei. Oraz wnuka Lugiego Pirandella, który – chcąc pozostać wolnym – mieszka na ulicy.

Rosita Steenbeek w atrakcyjny sposób łączy świat antyczny ze światem współczesnym

„Haagsche Courant”

Rzym jest cudowny dzięki lekkiemu i zabawnemu stylowi, jakim Steenbeek opisuje miasto.

„Algemeen Dagblad”

Nieskrywana deklaracja miłości do Rzymu.

„PZC”

 

Rosita Steenbeek (ur. 1957) – holenderska pisarka, tłumaczka i aktorka. Studiowała kilka lat filologię klasyczną oraz teologię. Chciała kontynuować rodzinną tradycję i zostać pastorem. Zmieniła jednak zdanie i przeniosła się na wydział literatury holenderskiej i współczesnej na Uniwersytecie w Amsterdamie. Podczas studiów grała zarówno na scenie, jak i w filmach. Zadebiutowała w 1994 roku powieścią De laatste vrouw i od tego czasu opublikowała ponad dziesięć książek. Od prawie trzydziestu lat mieszka na zmianę w Amsterdamie i Rzymie.

 

W Rzymie jak w domu od Rosita Steenbeek możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Książka jest bardziej spacerem autorki po Rzymie niż przewodnikiem. Z pewnością świetna pozycja dla osób, które się tam wybierają i szukają nieturystycznych miejsc (podziemne katakumby ukryte za parkingiem czy kościoły, do których można wejść prosząc o klucz u zakonnic) lub dla tych, którzy wrócili i tęsknią za Wiecznym Miastem. Lekka, przyjemna książka na jedno popołudnie.

Warto zerknąć