ebook Wschód
3.55 / 5.00 (liczba ocen: 1436)

Wschód
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 20.93
wciąż za drogo?
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
-29% 20.93 zł 20% rabatu
23.02 zł Lub 20.72 zł
26.91 zł Lub 24.22 zł
23.01 zł
23.92 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Najnowsza książka Andrzeja Stasiuka. Utkana z autobiograficznych wątków opowieść o tęsknocie, pragnieniu i strachu. O tym, jak umyka przestrzeń, a powraca pamięć. Niezwykły zapis podróży na Wschód – podróży we wspomnienia do obrazów z dzieciństwa spędzanego u dziadków na Podlasiu i podróży tam, skąd wyszły oddziały Czyngis-chana, tam, gdzie historia jest jak geologia i tektonika: nieunikniona, nieprzewidywalna, miażdżąca, tam, gdzie lucyferycznym blaskiem świeci nowa potęga – do Rosji, Chin i Mongolii. To próba uchwycenia cienia Wschodu, który na nas pada. Opowieść o tęsknocie, pragnieniu i strachu. I o tym, jak umyka przestrzeń, a powraca pamięć.

Wschód od Andrzej Stasiuk możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Widzę przeszłość wyraźniej niż teraźniejszość. Przecież to, co jest nabiera sensu dopiero, gdy minie.
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Właśnie przeczytałem, niesamowite, nie potrafiłem przerwać. Monumentalna nostalgiczna opowieść, piękna!
  W podziękowaniu, oddając hołd, pod wpływem, napisało się mi samo:

  Ten Wiersz dostojny, którego rytm
  W podróż nas wysyła
  tak, tak tak, tak tak tak, tak tak, tak tak
  pociągiem trakt ugodny,
  na Wschód

 • Awatar

  Genialna książka dla wszystkich zainteresowanych Wschodem, zarówno tym polskim jak i szeroko pojętym – Rosja, Mongolia etc. Dla Stasiuka podróż na Wschód to także podróż w czasie, do źródeł komunizmu, który tak mocno naznaczył tę część świata, i którego piętno widoczne jest jeszcze dziś. Autor odbywa tę podróż aby lepiej zrozumieć rzeczywistość, w której się wychował i przeżył większość życia. Siłą rzeczy jest to opowieść bardzo osobista, wręcz intymna i daleko jej do przewodnika czy nawet tego, co ogólnie określa się mianem reportażu. Na mnie, osobie, która sama pierwsze dwadzieścia lat swojego życia spędziła we wschodniej Polsce, do której ciągle wraca co jakiś czas, książka Stasiuka wywarła duże wrażenie, ponieważ jest bezwzględnie szczera i bezbłędnie opisuje tutejsze realia. To swoista mitologia Wschodu, ale bez heroizacji i upiększania.

Warto zerknąć