ebook Opcja niemiecka
3.66 / 5.00 (liczba ocen: 421)

Opcja niemiecka
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 29.93
wciąż za drogo?
ODKRYJZDROWIE#Bezpłatny Newsletter
ODKRYJZDROWIE#Bezpłatny Newsletter
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
-24% 29.93 zł Lub 26.94 zł
31.12 zł Lub 28.01 zł
37.90 zł
31.10 zł
31.67 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Byliśmy jedynym narodem okupowanej Europy, w którym nie znalazł się żaden Quisling? Prawda wygląda inaczej. Pierwsza książka, która ujawnia sensacyjne kulisy współpracy Polaków z III Rzeszą. Podczas II wojny światowej nie wszyscy Polacy byli nastawieni antyniemiecko. Wielu polityków i szereg organizacji starało się podjąć współpracę z III Rzeszą i u jej boku stworzyć okrojone państwo polskie. Zwolennikami „opcji niemieckiej” nie kierowała sympatia do Adolfa Hitlera i jego chorej ideologii, ale zdrowy rozsądek. Uważali, że kompromis z okupantem pozwoli ograniczyć cierpienia ludności cywilnej i skupić wysiłki na walce z największym wrogiem Rzeczypospolitej – Związkiem Sowieckim. Mimo patriotycznej motywacji tych ludzi ich działania stanowią w Polsce temat tabu. Historycy uważają go za niebezpieczny i niewygodny.„Nie mieliśmy polskiego Quislinga, głosi legenda. Nie dodaje, że stało się tak dlatego, iż to Adolf Hitler nie był nim zainteresowany. Piotr Zychowicz w swojej książce pokazuje, iż wśród Polaków nie brakowało kandydatów do odegrania takiej roli i - co udowadnia - nie w każdym wypadku ich zdrada wyszłaby Polsce na złe”.Rafał A. Ziemkiewicz „«Opcja niemiecka» jest pierwszą próbą całościowego przedstawienia działalności tych Polaków, którzy podczas II wojny światowej opowiadali się za współpracą polityczną z Niemcami. To wypełnienie jednej z wciąż licznych w naszych dziejach «białych plam». Choć jest to książka publicystyczna, to zarówno jej lektura, jak i spojrzenie na bibliografię dowodzą, że autor (...) rzetelnie skorzystał z ogromu źródeł. Dodatkową jej zaletą, znaną czytelnikom z poprzednich książek Zychowicza, jest jego nieskrywane zaangażowanie w temat. Czyta się znakomicie!”.Tadeusz Kisielewski

Opcja niemiecka od Piotr Zychowicz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Będąc już po lekturze wszystkich trzech kontrowersyjnych pozycji Piotra Zychowicza, śmiało stwierdzam, że zajmuje on jedno z miejsc, które przeznaczam dla swoich ulubionych autorów.

    Choć "Opcja niemiecka" jest książką historyczną, napisana jest w taki sposób, że wywołuje w czytelniku poczucie bezsilności i głębokiego szoku. Tak samo jak poprzednie prace autora, całkowicie zmienia punkt widzenia dotyczący historii Polski, obejmujący okres II Wojny Światowej. Jestem świadomy, że historii uczyłem się w szkole wtedy, kiedy przekazywana przez nauczycieli, nie miała nic wspólnego z rzeczywistością. Pomimo tego, że czasy się zmieniły, dopiero takie prace jak „Opcja niemiecka” potrafią mi uświadomić na ile, to, co wkładano mi do głowy, mija się z prawdą i jak bardzo jest krzywdzące dla tych, którym los Polski i jej obywateli był bardzo ważny.
    Znając szczegóły dotyczące poziomu czytelnictwa w naszym kraju, mogę tylko ubolewać, że „Opcja niemiecka” jak również pozostałe pozycje Piotra Zychowicza staną się lekturą zbyt małej ilości czytelników, co oczywiście będzie miało wpływ na całkowitą ignorancję związaną z historią Polski oraz jej prawdziwymi bohaterami narodowymi.

    Ocena: 5,5/6

Warto zerknąć