ebook Dziennik 1944-1949. Niewielkie pomieszanie klepek
3.67 / 5.00 (liczba ocen: 44)

Dziennik 1944-1949. Niewielkie pomieszanie klepek

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail
lub korzystając z konta na Facebooku

damy Ci znać, kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane

"Młody Tischner o dojrzewaniu, miłości i odkrywaniu powołania. Dziennik Tischnera jest zjawiskiem wyjątkowym. Rzadko mamy okazję poznać wybitnego myśliciela w momencie rodzenia się jego zainteresowań i fascynacji. W chwili, gdy dopiero kształtuje się jego powołanie. Józef Tischner – późniejszy kapłan, filozof i autorytet – prowadzi dziennik jako uczeń szkoły podstawowej i licealista. Obdarzony poczuciem humoru i literackim talentem opisuje pierwsze miłości i religijne rozterki, kreśli w nim sugestywne portrety nauczycieli i kolegów. Opisuje niepowtarzalny klimat gór, miejsc z którymi był związany od najmłodszych lat. Obrazuje ówczesną rzeczywistość: walkę nowych władz z Kościołem i dylematy młodych ludzi, rozdartych między chęcią zdobywania wiedzy a kompromisami, jakie się z tym wiążą. W swoim dzienniku kilkunastoletni Józek stworzył barwny portret pokolenia, które dorastało w latach powojennych, a zarazem przejmującą opowieść o młodości, dojrzewaniu, buncie i szukaniu dróg do odpowiedzi na ważne pytania. "

Dziennik 1944-1949. Niewielkie pomieszanie klepek od Józef Tischner możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Biegnąc przez życie zapominamy co jest w nim najważniejsze. Miłość, ufność i nadzieja to słowa, które prowadzą mnie za rękę. A na początku łańcucha jest Józef Tishner, którego dzieciństwo poznałem w ,,Dziennikach” i nie mogę wyjść z podziwu dla jego mądrości od najmłodszych lat. Ta książka to lektura obowiązkowa zagubionych.

  • Awatar

    Z jakim przedmiotem w szkole miał największe problemy? Kogo uwielbiał, za co, a kogo nie znosił i dlaczego? Co czytał, czy mu się podobało? W kim się kochał i co go w niej urzekało? Odpowiedzi są równie zaskakujące, co pytania. I warto je poznać 

  • Awatar

    Młody Józio dopiero kształtuje swoją osobowość. W szkole, w domu i w kościele po raz pierwszy zadaje wiele pytań, na które później znajdzie i powierzy wielu ludziom odpowiedzi. To nieopisane uczucie móc obcować z nim od najmłodszych lat jego istnienia – wybitnego myśliciela życia.

Warto zerknąć