ebook Wspomnienia w kolorze sepii
3.51 / 5.00 (liczba ocen: 423)

Wspomnienia w kolorze sepii
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 27.00
Audiobook - najniższa cena: 20.42
wciąż za drogo?
27.00 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Mimo wielu życiowych kłopotów oraz tragicznej śmierci ojca, Joanna stara się nie poddawać smutkowi. Nie jest to jednak łatwe. Każdego dnia na nowo musi szukać w sobie siły, by wspierać siostrę oraz matkę i radzić sobie z codziennością małego miasteczka nad Czarnym Potokiem. Żeby zapomnieć o złamanym sercu, coraz więcej czasu poświęca nowemu hobby - genealogii - w czym wspierają ją przyjaciółki: Marta i Elwira.

Szukając informacji o urodzonej we Lwowie babci Danusi, Joanna zaczyna odkrywać, że losy jej rodziny były trudne i równie pogmatwane jak jej własne. Zakazana miłość, porzucenie, wojenne tragedie, niebezpieczeństwa i cudowne ocalenia - skrawki rodzinnej historii powoli zaczynają się układać w całość, tworząc opowieść o kobietach, które nie poddawały się losowi bez walki nawet w najbardziej dramatycznych okolicznościach. Szukając śladów z przeszłości, Joanna nie podejrzewa jednak, że czeka ją kolejna ciężka próba - gdy na jej drodze staną nagle dwaj mężczyźni: były narzeczony oraz tajemniczy Filip.

Jak skończy się walka z duchami przeszłości? Czy Joanna stawi czoła swym lękom i na nowo uwierzy w szczęście?

Wspomnienia w kolorze sepii od Anna J. Szepielak możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Miłość zaślepia, sama wiesz o tym najlepiej. Łatwiej wtedy znieść cudze wady i się poświęcić. Tylko że kiedy poświęcenie jest jednostronne, zaczynasz się zastanawiać, czy jesteś kochana, czy tylko naiwna. Nie chcę być naiwna.
Wspomnienia w kolorze sepii to drugi tom Sagi małopolskiej, jednak jest to moje pierwsze spotkanie zarówno z tym cyklem jak i z twórczością Anny J. Szepielak. Zupełnie nie wiedziałam, czego mogę spodziewać się po tej historii, mimo to już od pierwszych jej stron, poczułam się między jej bohaterami jak w domu.

O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka…

Fabuła książki jest stosunkowo prosta i opiera się na poszukiwaniu korzeni rodzinnych. Główną bohaterką powieści jest Joanna, która właśnie znajduje się na życiowym zakręcie. Codzienne zmagania, tragiczna śmierć ojca i problemy z pracą a do tego złamane serce nie pozbawiają jednak kobiety siły walki. By zapomnieć o troskach Joanna z coraz większym zapałem poświęca się swojemu nowemu hobby – genealogii. Szczególnie interesują ją informacje o urodzonej we Lwowie babci Danusi, bo o losach tej części rodziny wie wyjątkowo niewiele. To co udaje jej się odkryć stanowi fascynującą opowieść o wojnie, miłości i sile kobiet z jej rodziny.
Tymczasem w życiu osobistym Joanny, również zaczyna się wiele dziać. Czy dziewczyna upora się zarówno z duchami przeszłości jak i z tym co szykuje dla niej los? Tego dowiecie się oczywiście sięgając po tę książkę.

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło a co jednak trochę mniej…

Wspomnienia w kolorze sepii to powieść, której akcja toczy się równocześnie w poprzednim stuleciu i współcześnie. Autorka powoli odsłania przed czytelnikami wydarzenia bieżące oraz te historyczne. Mnie co prawda najmocniej fascynowały te drugie, mimo to całość czytało mi się naprawdę wyśmienicie. Takie połączenie współczesności z historią zawsze tworzy niesamowity klimat i mocno przypada mi do gustu. Moja uwagę zwróciły także kreacje bohaterów, szczególnie tych żyjących w poprzednim stuleciu. Są nieoczywiści, spotykają ich traumatyczne wydarzenia a mimo to jest w nich jakaś niezłomność. Poza tym książkę czyta się niezwykle lekko i z ogromnym zainteresowaniem. Przy tym napisana jest ciekawym, plastycznym językiem z niezwykłą dbałością o szczegóły i kumuluje w sobie wiele odcieni życia i miłości. Z czasem poszczególne fragmenty dziejowej układanki zaczynają łączyć ze sobą, tworząc ciekawy obraz wielopokoleniowej rodziny. Dzięki temu powieść Anny J. Szepielak to leniwa, jednocześnie lekka i emocjonująca lektura z dramatyczną historią w tle.

Czy i komu polecam?

Wspomnienia w kolorze sepii to jedna z tych pozycji, przy której można wypocząć i delektować się opowieścią. Wiosna to znakomity czas na czytanie lżejszych lektur, szczególnie wiosna podczas społecznej kwarantanny. Powieść Anny J. Szepielak, jest na ten czas wprost idealna, jej zadaniem jest umilić czytelnikowi czas i w moim przypadku to zadanie spełniła idealnie. Ja jestem pod jej ogromnym urokiem. Z przyjemnością sięgnę po kolejny tom serii i inne pozycje autorki. Tymczasem Wam gorąco polecam Wspomnienia w kolorze sepii.

Ocena: 4+/6 czytaj więcej
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć