ebook Niechciani
3.65 / 5.00 (liczba ocen: 897) Ilość stron (szacowana): 337

Niechciani

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail
lub korzystając z konta na Facebooku

damy Ci znać, kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane

 Ódinn zamieszkał sam z jedenastoletnią córką Rún po śmierci byłej żony, która wypadła z okna. Ale ojciec i córka nie są ze sobą zżyci…Pewnego dnia otrzymuje w pracy nowe zadanie: ma ustalić, co działo się wiele lat temu w Krókur, położonym na odludziu i zamkniętym domu wychowawczym dla chłopców. Bada między innymi sprawę śmierci dwóch z nich – chłopcy w tajemniczych okolicznościach udusili się spalinami w samochodzie.

Im bardziej Ódinn zagłębia się w tę sprawę, tym częściej wydaje mu się, że dopadają go upiory z przeszłości. Czy przedwczesna śmierć jego żony ma z tym coś wspólnego? Ódinn rozpaczliwie poszukuje odpowiedzi na to pytanie i czuje, że atmosfera grozy narasta…

Niechciani od Yrsa Sigurdardóttir możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Chyba dobrze zrobiło mi dłuższe rozstanie z książkami islandzkiej autorki, tej, której niestety nie umiem nawet poprawnie wymówić nazwiska, czyli Yrsy Sigurðardóttir. Po słabiutkim „Lód w żyłach”, wchodzącym w skład cyklu „Thora”, darowałem sobie kontynuowanie czytania lektur opowiadających o sprawach prowadzonych przez prawniczkę Thorę Gudmundsdóttir (tego nazwiska także nie podejmę się wypowiedzieć). Potem nastąpiło spotkanie z kryminałem w konwencji horroru, zatytułowanym „Pamiętam Cię”. Spodobał mi się klimat tej powieści i pewnie dlatego postanowiłem dać tej autorce jeszcze kiedyś szansę. Powieść „Niechciani” już dawno wpadła w moje ręce, ale oczekiwała na moją fazę na Yrsę Sigurðardóttir. Ochota na przeczytanie tego dreszczowca nadeszła i przyznam, że dobrze się stało, iż nie zagrzebałem w swojej pamięci tego, nie dającego się normalnie wymówić nazwiska.

    „Niechciani” to bardzo klimatyczny, nieprzewidywalny i zawierający elementy grozy thriller. Autorka, opowiadając na przemian o dwóch niepowiązanych ze sobą na początku zdarzeniach, wciąga czytelnika w ich wir. Jednocześnie umiejętnie podkłada mylne tropy, sprowadzające czytelnika na manowce i pozostawiając go zagubionego w lękach i obawach, które cały czas targają bohaterami. Duszna i klaustrofobiczna atmosfera, towarzyszy czytelnikowi od samego początku, aż do zaskakującego, mocnego finału powieści, który nie pozostawi nikogo bez szeroko otwartych oczu.

    Kiedy jestem już po lekturze „Niechcianych”, cieszy mnie fakt, że autorka zdecydowała się na pisanie powieści, nie należących do nudnawego już cyklu o prawniczce Thorze. Książki te wprowadzają powiew świeżości w twórczość islandzkiej autorki i sprawiają, że jej nazwisko wydobywa się z odmętów niepamięci, stając się tym, o którym należy znowu pamiętać, przy doborze lektur w przyszłości.

    Ocena: 4,5/6

Warto zerknąć