ebook Absurdy PRL-u
2.93 / 5.00 (liczba ocen: 27) Ilość stron (szacowana): 230

Absurdy PRL-u

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail
lub korzystając z konta na Facebooku

damy Ci znać, kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane

Trudno sobie dziś wyobrazić, jak funkcjonował PRL – to najbardziej tajemniczy czas w powojennej historii polskiego społeczeństwa i państwa. Czas, kiedy wszędzie ustawiały się kolejki, bez względu na to „za czym kolejka ta stoi” – jak śpiewała Krystyna Prońko. Absurdalne było wszystko – zaopatrzenie w sklepach, mechanizmy biurokracji, relacje obywatela z władzą. Zagadki z tamtych lat do dziś fascynują.

Piotr Lipiński i Michał Matys rozwiązują najbardziej niedorzeczne z nich.

Dlaczego w PRL-u brakowało papieru toaletowego i cukru? Kto zjadł mięso? Kto pokazał pupę premierowi Jaroszewiczowi? Jak dolar stał się w Polsce drugą walutą? Co działo się z nastolatkami, którzy nagle znikali z ulic? Kto dokonał napadu stulecia? W jaki sposób na warzywach można było zbić fortunę?

I największa zagadka: jak to się stało, że PRL w ogóle był w stanie istnieć?

Absurdy PRL-u od Piotr Lipiński, Michał Matys możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Dla mnie książka nie wnosi nic nowego. Nie bardzo interesuje mnie PRL widziany oczyma celebrytów, aktorów itp. Pozycja dla młodzieży współczesnej.

 • Awatar

  Uwaga techniczna do ebooka. To niestety kolejny bardzo kiepsko wykonany epub, na który trafiam. Przekombinowany CSS: pomniejszona czcionka (po co?), spis treści i tytuły... jasnoszare - prawie niewidoczne na czytniku, wyłączony podział wyrazów (dlaczego???). Jestem pod wrażeniem, że wydawcy udało się popsuć tak trywialną rzecz jak książka w formacie epub.

 • Awatar

  moim zdaniem bardzo dobra książka, którą warto przeczytać. To czasy mojego dzieciństwa i młodości, które dobrze pamiętam (zwłaszcza lata 70 i później) Obawiam się, że dla współczesnej młodzieży opisane sytuacje mogą okazać się trudne do pojęcia wręcz nierealne i tym bardziej mając świadomość,że tak było naprawdę, warto tę książkę polecać zwłaszcza młodemu pokoleniu.Polecam

 • Awatar

  Książka rewelacyjna ! czyta się jednym tchem. Byłem dzieckiem ale kilka rzeczy z PRL pamiętam :) polecam wszystkim którzy żyli w czasach PRL i tym, którzy chcą poznać historię tamtego okresu. Książka napisana językiem prostym i przyjemnym. Polecam !

Warto zerknąć