ebook Obcy
3.97 / 5.00 (liczba ocen: 469567) Ilość stron (szacowana): 100

Obcy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich 3 latach
E-book - najniższa cena: 16.50
wciąż za drogo?
27.90 złpremium: 18.00 zł Lub 18.00 zł
25.50 zł Lub 22.95 zł
30.00 zł
30.00 zł Lub 27.00 zł
-38% 16.50 zł
19.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

Obcy przyniósł Albertowi Camusowi popularność. Stał się bestselerem, czego Camus chyba nie do końca rozumiał, a w każdym razie nie chciał być autorem wyłącznie Obcego. Chciał nie chciał, w roku 1942 dał światu zwierciadło, w którym może przejrzeć się człowiek. To jedna z książek (nie tylko francuskich czy dwudziestowiecznych, ale książek w ogóle), które są w ciągłym obiegu czytelniczym, to znaczy są nieustannie czytane, interpretowane. Wciąż aktualne, niepokojące. Domagające się kolejnych edycji, kolejnych przekładów. Bohater zagadka, o imieniu Meursault, w którym słychać nazwę znanego burgunda, morderstwo, a także mariaż słońca i morza, z których się zrodził, z którymi się stapia, które przynoszą mu szczęście i zadają cierpienie. I powieść o człowieku uciskanym przez społeczeństwo, o byciu obcym, rzecz o miłości, o zgubnym wpływie promieni słonecznych. I wielu innych sprawach.

Obcy od Albert Camus możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Człowiek zawsze ma przesadne wyobrażenie o tym, czego nie zna.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Arcydzieło literatury. Jak dla mnie Albert przynudza straszliwie i to bardzo długo. Robi się ciekawie dopiero wtedy gdy główny charakter staje przed nieodwracalnym w swoim nieskomplikowanym życiu. Od tego momentu autor wchodzi w problemy egzystencjalne i ta część a właściwie to finisz książki wznosi się na poziom godny miana arcydzieła.

Warto zerknąć