ebook Zapomniany ogród
4.13 / 5.00 (liczba ocen: 147546)

Zapomniany ogród
ebook: epub (ipad), mobi (kindle)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 17.90
wciąż za drogo?
17.90 zł
31.62 złpremium: 20.40 zł Lub 20.40 zł
23.62 zł 20% rabatu
23.92 zł Lub 21.53 zł
26.86 zł 20% rabatu
-25% 20.40 zł
23.92 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (12)
Inne proponowane

Powieść o poszukiwaniu korzeni i własnej tożsamości. Trzy pokolenia kobiet i łącząca je tajemnica. Co kryje stara chatka otoczona tajemniczym ogrodem?

Zagubione dziecko…
W przeddzień pierwszej wojny światowej na statku płynącym do Australii zostaje znaleziona porzucona dziewczynka. Tajemnicza kobieta, zwana Autorką, obiecała się nią opiekować – a potem przepadła bez śladu.

Straszliwy sekret…
W noc dwudziestych pierwszych urodzin Nell O’Connor poznaje sekret, który na zawsze zmieni jej życie. Kilkadziesiąt lat później Nell wsiada na pokład statku płynącego do Anglii, aby wreszcie odnaleźć prawdę o sobie. Droga wiedzie ją na smagane wiatrem wybrzeża Kornwalii, do tajemniczej posiadłości Blackhurst, należącej do arystokratycznej rodziny Mountrachet.

Tajemnicze dziedzictwo…
Po śmierci Nell jej wnuczka, Cassandra, otrzymuje niespodziewany spadek. Dom zwany Cliff Cottage i otaczający go ogród kryją w sobie tajemnice związane z rodziną Mountrachetów i zaginioną autorką mrocznych wiktoriańskich baśni. To tam Cassandra odkryje prawdę o swojej rodzinie i rozwikła stuletnią tajemnicę zaginionej dziewczynki.

Zapomniany ogród od Kate Morton możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
To, co widzą inni, może być złudne i nie zawsze oznacza, że człowiek ma się dobrze.
Jak dużo w życiu zależy od właściwego czasu.
Silna wola sprawia,że nawet najsłabsi mają w sobie wielką siłę.
Aby żyć, człowiek potrzebuje celu.
Pamięć to okrutna dama, z która wszyscy musimy nauczyć się tańczyć.
Trzeba żyć tym, co się ma, nie tym, co się straciło.
Podczas swoich 20 urodzin Nell dowiaduje się od swojego ojca, że nie jest jego biologiczną córką. Jak się okazuje, dotarła jako małe dziecko sama aż do wybrzeży Australii na statku z Anglii i została przygarnięta przez bezdzietne małżeństwo. Ta informacja odmienia życie kobiety. Za wszelką cenę postanawia poznać tajemnicę swojej przyszłości i odkryć, kim jest naprawdę. Jednak nie jest jej dane rozwiązać tą zagadkę, a podróż jej śladami kontynuuje wnuczka Cassandra. Aby jednak poznać prawdę, dziewczyna musi cofnąć się daleko w przeszłość – do historii angielskiego rodu Muntrachet oraz zaskakujących baśni zaginionej pisarki.

Zapomniany ogród to według ocen czytelników na stronie lubimyczytać.pl najlepsza z książek Morton. Już na samym początku muszę wspomnieć, że powieść jest niezwykle oryginalna i wręcz unikatowa.

Nigdy dotąd nie spotkałam się z trój - torową narracją. Główne wydarzenia rozgrywają się w 2005 roku, natomiast przelatają się one równocześnie z akcją w 1913 oraz 1975 roku. Z tego powodu przez pewien czas dosłownie gubiłam się w czasie i nie mogłam do końca odnaleźć, ale po dłuższej chwili rozgryzłam, o co w tym wszystkim chodzi. Te trzy opowieści są oczywiście mocno ze sobą związane, ale do sedna sprawy docieramy w ostatnich rozdziałach.

Pamiętam, że kiedyś na blogu wspominałam, że Charlotte Link – jedna z moich ulubionych autorek kryminałów – tworzy niezwykle wielowątkowe historie. Teraz myślę, że byłam w błędzie – to w książce Kate Morton odnalazłam prawdziwy ogrom przeplatających się wątków i całe mnóstwo motywów. Autorka po mistrzowsku wprowadza nas w niezwykle rozbudowany świat pełen kłamstw, intryg i zamieszania, jakie tylko życie może stworzyć. Sprawia to, że trudno streścić fabułę w dosłownie kilku słowach. Muszę powiedzieć, że jestem pod ogromnym wrażeniem tego, co udało się stworzyć pisarce. Warto również wspomnieć, że wykreowane przez nią postaci zostały naprawdę świetnie opisane i do tej pory mam wrażenie, że poznałam zwykłych, nieidealnych ludzi, którzy, jak każdy, mylą się i czasami gubią. Co również zasługuje na plus, to świetnie wplecione do powieści pełne grozy baśni Elizy, które zaskakują przesłaniami, jakie niosą.

Zapomniany ogród to nie tylko fascynująca książka, która pochłania czytelnika. To również powieść, która wywołuje emocje, niesie magię i nie daje o sobie zapomnieć. Kate Morton oferuje nam w niej literaturę kobiecą w mistrzowskim wykonaniu. Zdecydowanie polecam!

Ocena: 5+/6
©Caroline Livre
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Są takie autorki, po książki których sięgam bez żadnego zastanowienia. Nigdy nie czekają w kolejce, kiedy tylko się pokazują na rynku czytelniczym, stają się moje i zaraz zaczynam ich lekturę. Do takich pisarek nieodwołalnie należy Australijka Kate Morton. Nie ma książki napisanej przez nią, której bym nie znał i nie polecał każdemu czytelnikowi lubującemu się w wielowątkowych powieściach z rodzinnymi tajemnicami w tle.
    Akcja książki zatytułowanej „Tajemniczy ogród” rozgrywa się na przestrzeni stu lat i obejmuje kilka pokoleń kobiet, które połączyła pilnie strzeżona tajemnica. Czytelnik, który będzie chciał zgłębić te skrywaną od lat tajemnicę, powinien udać się w przepiekaną podróż do dziewiętnastowiecznej Anglii i zwiedzić wspaniałe wiktoriańskie rezydencje oraz kolorowe i bajeczne otaczające je ogrody. Dzięki plastycznemu językowi autorki dostanie możliwość podziwiania przepięknych rezydencji i malowniczych krajobrazów.
    „Zapomniany ogród” jest rewelacyjną opowieścią o poszukiwaniu swoich korzeni i ogromnej miłości do rodziny. To książka, dla której warto zostawić codzienne zajęcia i dać ponieść się czarowi przepięknych historii.

    Ocena: 6/6

Warto zerknąć