ebook Zen To Done. Proste sposoby na zwiększenie efektywności
3.62 / 5.00 (liczba ocen: 1017) Ilość stron (szacowana): 96

Zen To Done. Proste sposoby na zwiększenie efektywności
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 13.50
Audiobook - najniższa cena: 12.90
wciąż za drogo?
ODKRYJZDROWIE#Bezpłatny Newsletter
ODKRYJZDROWIE#Bezpłatny Newsletter
17.90 zł
21.60 zł Lub 19.44 zł
13.50 zł
14.85 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

Koniec syzyfowych prac

Czym jest Zen To Done (ZTD)? Odpowiemy na to pytanie nieco przewrotnie, nie tłumacząc bezpośrednio, lecz podając tylko jeden przykład: gdyby Syzyf zastosował ZTD, wtoczyłby na górę ten przeklęty kamień i ruszył do innych zaległych zadań.

Autor tej książki był kiedyś osobą niezwykle nieuporządkowaną. Na jego biurku zalegały stosy papierów, jego skrzynkę e-mailową zalewały setki wiadomości, na które nie był w stanie odpowiedzieć (czasem nawet nie wiedział, że je otrzymał!), zaś lista zadań „na dziś” nie miała końca. Był zły, zestresowany i brakowało mu poczucia mocy. Sfrustrowany, odkrył wreszcie Davida Allena z jego systemem Getting Things Done i… uprościł system. Tak powstał najprostszy sposób porządkowania spraw do załatwienia, który Leo Babauta nazwał Zen To Done. Poznaj go (poświęć mu chwilę, ta książka jest naprawdę krótka), zmień nawyki i ciesz się — Twoje życie stanie się o wiele prostsze!

Muszę dodać, że zmiana nawyków jest możliwa. Za pomocą technik opisanych tu i na mojej stronie — ZenHabits.net) — sam zmieniłem swoje nawyki: rzuciłem palenie, zacząłem biegać, zacząłem się zdrowiej odżywiać, przebiegłem maraton, podwoiłem swoje zarobki, uporządkowałem finanse, zostałem weganinem, niemal w zupełności pozbyłem się długów, ukończyłem triatlon, zrzuciłem ponad 10 kilo i założyłem popularny blog. Jak więc widać, zdecydowanie można zmienić swoje nawyki. Wystarczy zacząć skromnie, znaleźć odpowiednią motywację i zachować koncentrację.

(Leo Babauta, wstęp do książki)

 


 

Zen To Done. Proste sposoby na zwiększenie efektywności od Leo Babauta możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Zen To Done = GTD + 7 nawyków Coveya. Książka jest ciekawym uzupełnieniem dla GTD.

  • Awatar

    Zen to done to minimalistyczna wersja GTD Davida Allena z elementami "7 zasad skutecznego działania" Coveya. Bardzo krótka książka w ktorej autor empirycznie odnosi się do wyżej wymienionej filozofii.
    Myślę, że warto poświecić te 1,5 h na przeczytanie tej książki.
    Polecam:-)

Warto zerknąć