ebook Milczący zamek
3.87 / 5.00 (liczba ocen: 50918)

Milczący zamek
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 19.90
Audiobook - najniższa cena: 27.24
wciąż za drogo?
19.90 zł
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
31.92 zł Lub 28.73 zł
39.90 zł
39.90 zł
22.90 zł
25.14 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (10)
Inne proponowane

Kate Morton już nie raz udowodniła, ze jak nikt inny potrafi przykuć uwagę czytelnika. Nie inaczej jest z ebookiem „Milczący Zamek”. To wyjątkowa, romantyczna historia, która do końca będzie trzymać was w napięciu.

Wspaniały romans z elementami powieści gotyckiej i mnóstwem dramatycznych tajemnic.

ZAGUBIONY LIST
Wszystko zaczyna się od dostarczonego po pięćdziesięciu latach listu, który w pewne niedzielne popołudnie trafia w ręce Edith Burchill, młodej redaktorki, i jej matki. Adres zwrotny: Zamek Mildehurst, nadawca: Juniper Blythe. Edie wyrusza w podróż do hrabstwa Kent, do zamku, w którym jej matka, ewakuowana razem z innymi dziećmi w 1939 roku z Londynu, spędziła półtora roku.

TRZY SIOSTRY
Zamek Mildehurst należał niegdyś do słynnego Raymonda Blythe’a, autora baśniowej opowieści o Człowieku z Błota, ulubionej książki z dzieciństwa Edie. Teraz mieszkają w nim trzy córki Blythe’a: bliźniaczki Percy i Saffy oraz Juniper. Starsze siostry większą część dorosłego życia poświęciły opiece nad Juniper, która po tajemniczym zniknięciu narzeczonego w 1941 roku popadła w szaleństwo.

MILCZĄCY ZAMEK
Tymczasem Edith dostaje zaskakujące zlecenie napisania wstępu do „Prawdziwej historii Człowieka z Błota” i wyjaśnienia zagadkowej genezy utworu. W starych murach zamku stara się odszukać ślad dzieciństwa swojej matki i wkrótce odkrywa, że posiadłość kryje niejedną tajemnicę, która od dawna czeka, by ktoś wydobył ją z cienia…

Rekomendacje e-booka Milczący zamek:

„Fascynujący romantyczny thriller. Ta powieść oszołomi czytelników!” – „Publishers Weekly”

„Morton drobiazgowo opisuje świat rodzinnych sekretów i zdrad” – „People”

„Świeża i trzymająca w napięciu gotycka zagadka. Wiele smakowitych warstw zaskakujących sekretów” – „Library Journal”

„Zrujnowany zamek, arystokratyczne bliźniaczki, obłąkana siostra i cała armia mrocznych sekretów − powieść Kate Morton nie może nie oczarować czytelnika” – „Marie Claire”, Wielka Brytania

O e-booku Milczący zamek blogerzy napisali: 

Kate Morton jest autorką, która pisze z taką niesamowitą atmosferą i jasnością, że naprawdę chce się po prostu pogrążyć w prozie i nie śpieszyć. Jej proza, zawsze cudowna, ma elementy poetyckie, które wzbogacają jej opisy i sprawiają, że są tak piękne, aby się nimi cieszyć. - Paulina Kaleta - Reading My Love

Milczący zamek od Kate Morton możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Szczęście nie jest dane człowiekowi z góry, trzeba je umieć uchwycić.
Tym właśnie jest pisanie: chwytaniem na papierze obrazów i myśli.
To ciekawe, w jaki sposób charakter odciska na ludziach piętno w miarę jak się starzeją, jak wyłania się z wnętrza i pozostawia po sobie blizny.
Noc rządzi się własnymi prawami. Wszystko wygląda inaczej.
Każdy dom jest czymś więcej niż sumą swych materialnych części, jest skarbnicą wspomnień, archiwum zdarzeń, które rozegrały się w jego murach.
Rozmowy ulatują w chwili, gdy się kończą, lecz napisane słowa mogą przetrwać wieki!
Kate Morton jest autorką, która pisze z taką niesamowitą atmosferą i jasnością, że naprawdę chce się po prostu pogrążyć w prozie i nie spieszyć.

To była cudownie interesująca historia, jednocześnie porywająca i podnosząca na duchu. Głęboko smutna, bogate w szczegóły i skrupulatnie zaaranżowane sytuacje

Styl autorki pokazuje ciągłą dojrzałość, która dodaje głębi jej postaciom i jeszcze więcej szczegółów. Przejścia między przeszłością a teraźniejszością są absolutnie płynne. Jej proza, zawsze cudowna, ma elementy poetyckie, które wzbogacają jej opisy i sprawiają, że są tak cudowne, aby się nimi cieszyć.

Milczący zamek to propozycja dla tych, którzy lubią spędzać czas ze swoimi powieściami. To nie jest szybka lektura . Ale dobra, szczególnie dla tych, którzy żywo interesuję się brytyjską historią z czasów II wojny światowej. Doceniam również gotycką nutę. Kate Morton ma talent do tchnięcia życia w stare i zrujnowane domy.

Ocena: 5/6
©Reading My Love
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Jeśli dowiaduję się, że w opowieści znajdę stary i ogromny zamek, który na pewno był świadkiem wielu tajemniczych wydarzeń, to muszę tę opowieść poznać i na dodatek ją posiadać. Tak było właśnie w przypadku kolejnej książki autorstwa Kate Morton, zatytułowanej „Milczący zamek”. Dowiedziałem się o wydaniu tej powieści na chwilę przed jej premierą i zapragnąłem ją poznać, natychmiast dołączyła do mojej biblioteczki. Chwilkę poczekała na swoją kolej, no dobra, przyznam się, nie czekała w kolejce i szybko trafiła w moje ręce. Teraz cieszę się, że ją kupiłem i przeczytałem. Zwiedziłem już zamek Milderhurst i poznałem jego najskrytsze tajemnice. Może nie zajrzałem we wszystkie kąty ale i tak jestem nim zafascynowany. Zupełnie tak samo jak klimatem, znanym z gotyckich powieści, który panuje w powieści. Szczerze polecam tę książkę miłośnikom starych domów, które mają swoją duszę. Odnajdą się w niej także miłośnicy wielowątkowych historii związanych z tajemnicami rodzinnymi, które kładą się mrocznym cieniem na wydarzenia z czasów teraźniejszych i mają ogromny wpływ na losy bohaterów.
    Niewątpliwym walorem powieści jest wspaniały dar plastycznego obrazowania, którym posługuje się Kate Morton. Autorka łącząc go z mrocznymi, gotyckimi klimatami sprawia, że czytanie takich książek jest tylko wielką przyjemnością.
    „Milczący zamek” to doskonała książka na długie i chłodne, jesienne wieczory. Gdyby tak móc zasiąść przy niej z filiżanką gorącej herbaty, koło buzującego ogniem kominka, wtedy nic więcej do szczęścia nie potrzeba.

Warto zerknąć