ebook Łatwo być Bogiem
3.79 / 5.00 (liczba ocen: 841)

Łatwo być Bogiem
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa oferta: 14.50
27.90 złpremium: 16.74 zł Lub 16.74 zł
21.76 zł Lub 19.58 zł
27.90 zł
27.90 zł Lub 23.72 zł
14.50 zł
20.93 zł
22.07 zł
23.38 zł
23.72 zł
25.11 zł
25.11 zł
25.50 zł
27.90 zł
27.90 zł
Inne proponowane

Pierwszy tom trylogii science fiction „Pola Dawno Zapomnianych Bitew”. Fantastyka naukowa w najtwardszej odmianie, prawdziwa uczta dla miłośników gatunku.

W połowie XXIV wieku ludzkość ma za sobą skok cywilizacyjny. W ciągu piętnastu pokoleń skolonizowano ponad tysiąc planet i zbadano kilkanaście tysięcy układów gwiezdnych. Stoczono też krwawą wojnę domową.
Teraz cywilizacja stoi w obliczu rewolucyjnych zmian. W układzie Xan 4 naukowcy i wojskowi Federacji, w tym zwolniony czasowo z karnej kolonii sierżant Henryan Święcki, obserwują ze stacji orbitalnej tych, których od dawna chcieli spotkać – dwie rasy Obcych. Sierżant ma zidentyfikować ludzi, którzy wbrew procedurom próbują ocalić jedną z ras. Stawką będzie nie tylko przetrwanie Wojowników Kości, ale i życie Henryana.
Tymczasem w odległym układzie New Rouen „Nomada”, okręt Korpusu Utylizacyjnego usuwający zniszczone jednostki, natrafia na tajemniczy wrak. Zaawansowana technologia jest imponująca, ale odnaleziona na pokładzie jednostki istota może wstrząsnąć podstawami ludzkiej cywilizacji...

„Twarda, kosmiczna SF. (...) daje o sobie znać wszechstronność autora, pozwalająca mu na sprawne poruszanie się w różnych konwencjach. Jeśli dodamy do tego umiejętność kreowania świata za pomocą kilku rysów, powoływania do życia krwistych postaci oraz płynnego prowadzenia narracji, a ponadto soczysty język dialogów, będziemy mieli ogólny obraz prozy Szmidta”.

Fantastyka.wm.pl (recenzja „Alpha Team”)

Łatwo być Bogiem od Robert J. Szmidt możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Pierwsze wrażenie nie było zbyt korzystne. Zanosiło się kolejną strzelankę okraszoną przekleństwami i seksem. Skąd zatem te pochlebne recenzje? A że porzucam książkę tylko w stanie skrajnego zniesmaczenia twardo czytam dalej. Aż nagle... zrobiło się całkiem interesująco. I tak było już do końca, z każdą stroną ciekawiej i ciekawiej. Coś co uznałam za zwykłą zapchaj dziurę okazało się fascynującą przygodą. Świetna książka! Od razu przesiadam się na kolejny tom.

 • Awatar

  Lubię SF więc książka Szmidta to dla mnie lektura obowiązkowa. Powieść czyta się dobrze ale dokuczał mi podział na 2 części, które sprawiały wrażenie kompletnie od siebie oderwanych. Na dodatek byłam pewna, że treść opowieści absolwenta Orbitalnej Akademii Floty już znam (okazało się, że krótsza wersja była już drukowana w Science Fiction). Opowieść ta jest napisana lekko a początek przypomina nieco opowieści kadetów ze szkół wojskowych. Zaskakujące i niebanalne jest tu spotkanie z obcymi a samo zakończenie jeszcze raz pokazuje naturę ludzką (niestety od tej złej strony).
  Ciekawsza była dla mnie część opowiadająca o spotkaniu ludzi z dwiema obcymi cywilizacjami. Tu pojawia się odwieczny dylemat czy człowiek może grać rolę boga.
  Polecam książkę wszystkim wielbicielom SF i z niecierpliwością czekam na kolejny tom.

 • Awatar

  A ja przeczytałem w styczniu br. i okazało się, że premiera 2 tomu jest zaplanowana na 16.03.2016. :)
  Szkoda że póki co ebooka nie widać. Premiera jest zapowiedziana w Empiku, tylko w wersji papierowej.

 • Awatar

  Przeczytałem i żałuję. Trzeba było poczekać na pozostałe tomy i przeczytać razem. Teraz muszę czekać nie wiadomo jak długo by poznać dalsze losy głównego bohatera - twardego niezłomnego oficera floty gwiezdnej u progu wojny z obcymi

Warto zerknąć