Rotmistrz Pilecki. Ochotnik do Auschwitz
4.16 / 5.00 (liczba ocen: 575)

Rotmistrz Pilecki. Ochotnik do Auschwitz
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.99
Audiobook - najniższa cena: 20.08
wciąż za drogo?
19.99 zł Lub 17.99 zł
23.50 zł
35.91 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
31.12 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
29.64 zł
32.34 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Pileckiemu przyszło żyć w niezwykle burzliwych czasach. Każda ze zmieniających się epok historycznych odcisnęła na nim swoje piętno. Był uczestnikiem wojen w 1920 i 1939 roku, jednak to lata 1940–1943, kiedy jako ochotnik stał się twórcą konspiracji wojskowej w KL Auschwitz, stanowią najistotniejszy element jego życiorysu. Za swoje zasługi nie doczekał się za życia żadnej nagrody – wyrokiem komunistycznych władz został skazany na śmierć, a następnie robiono wszystko, by o jego postaci i dokonaniach zapomniano. W ostatnich latach dzięki staraniom rodziny i historyków rotmistrz (w 2013 roku awansowany na pułkownika) Pilecki wraca do świadomości narodowej. Książka skupia się przede wszystkim na działalności Witolda Pileckiego w organizowaniu konspiracji wojskowej w Auschwitz, zawiera również słynny raport z 1945 roku napisany po ucieczce z obozu.

Rotmistrz Pilecki. Ochotnik do Auschwitz od Adam Cyra możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Bardzo dobra książka o niezwykłym, odważnym człowieku, który za miłość i oddanie ojczyźnie zapłacił najwyższą możliwą cenę. Cieszę się, że postać tego nieco zapomnianego polskiego bohatera jest powoli przypominana Polakom (i to nie tylko poprzez książki). Jest to co prawda typowa biografia ale wzbogacona wieloma zdjęciami i mnóstwem przypisów. Dodatkowo zawiera ona tzw. Raporty Pileckiego opisujące jego tragiczne przeżycia, bestialstwo oprawców oraz życie i konspirację w niemieckim obozie zagłady Auschwitz.
    Polecam tę pozycję każdemu, nawet osobom które nie za bardzo interesują się historią i mają o niej niewielkie pojęcie. Warto wiedzieć kim był Witold Pilecki, bo to człowiek którego stawiać można przyszłym pokoleniom za wzór godny naśladowania. Rotmistrzowi chwała!

Warto zerknąć