Forta
3.97 / 5.00 (liczba ocen: 639)

Forta
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 29.76
Audiobook - najniższa cena: 35.09
wciąż za drogo?
31.41 złpremium: 20.94 zł Lub 20.94 zł
27.22 zł
29.76 zł Lub 26.78 zł
34.90 zł
29.40 zł
30.38 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Kolejne po „Gambicie” i „Punkcie cięcia” twarde SF Michała Cholewy. Wciąga w sam środek szaleńczego wyścigu o światy stracone lata temu, gdy nastał Dzień i technologia zwróciła się przeciw ludzkości. Powieść przenosi czytelnika na skalistą i pogrążoną w ciemności planetę Atropos. Znajdująca się na niej kolonia na wiele lat została odcięta od reszty ludzkości.Teraz wreszcie na pokładzie unijnego krążownika przybywa ekspedycja ratunkowa. Odcięci od wsparcia na surowej planecie, żołnierze Unii muszą stawić czoła tajemniczemu wrogowi, by rozwiązać zagadkę z czasów świata, który przeminął.Kapral Wierzbowski oraz jego oddział wciągnięty w niebezpieczną grę dowiaduje się coraz więcej o planecie, swoim przeciwniku i w obliczu dylematów wymuszonych chłodną kalkulacją... o sobie.I nie wiadomo, która z tych rzeczy jest najbardziej przerażająca…

Forta od Michał Cholewa możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Tytuły kolejnych książek to nazwy zagrań w kolejnych grach. I tak: gambit mamy w szachach, punkt cięcia w popularnej w Japonii grze go, a forta - to zagrywka w brydżu. Żołnierze to pionki rozstawiane na tej czy innej planszy, czasem blotki. Ale oddział oddział Marcina Wierzbowskiego ma niebywałe szczęście do napotykania na swojej drodze pułkownika Brisbanea'a. A właśnie on jest rozgrywającym kolejne partie. Czy zawsze dobrze? Na pewno zawsze w sposób budzący wątpliwości co do moralnych racji podjętych decyzji. I tak młody Wierzba musi mierzyć się nie tylko z wrogiem, ale i z własnymi rozterkami.
  Każda książka oferuje inny rodzaj walki i innego wroga, co pozwala uniknąć wrażenia powtarzalności. Bohaterowi może niezbyt oryginalni, ale pełnokrwiści i spójni, no i nie da się ich nie polubić. Mogą nas drażnić ich odzywki, ich zachowanie - ale w końcu tworzymy oddział - nikt nie ma prawa go ruszyć.
  Trochę brakuje mi dokładniejszego opisu świata, większego tła politycznego. Niemniej kolejne książki wciągają bez reszty i czyta się je z przyjemnością. No i nie jest to fantasy - to też zaleta :)
  Chętnie sięgnę po dalsze części jeśli powstaną.

 • Awatar

  Cały cykl książek Michała Cholewy jest dobry. Autor rozwija się z tomu na tom. W dobrym kierunku. Oby nie poszedł drogą Davida Webera, który po znakomitych pierwszych tomach Honor Harrington, poszedł w politykę, sensację i obyczaj.

Warto zerknąć