ebook Lekarz, który wiedział za dużo
3.13 / 5.00 (liczba ocen: 433)

Lekarz, który wiedział za dużo

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail damy Ci znać,
kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Czy ufasz swojemu lekarzowi?

Mroczny norweski kryminał medyczny.

Norweska wyspa w gminie Hitra, początek posępnej, śnieżnej zimy.

Na kilka tygodni przed Bożym Narodzeniem młody lekarz Mads Helmer odkrywa podczas wieczornej śnieżycy rozbity samochód swojego szefa Aldusa Caroliussena.

W ciągu następnych dni Helmer dowiaduje się wielu ciekawych informacji, które stawiają zmarłego – lekarza rodzinnego cieszącego się dużym autorytetem wśród miejscowych – w dwuznacznym świetle. Kim naprawdę był Caroliussen? Jak zginął? Poszlaki każą Helmerowi podejrzewać, że śmierć kolegi nie była przypadkiem. Wraz z córką zmarłego, Line Schönfelt, młody lekarz dostaje się do piwnicy Caroliussena, gdzie znajduje ogromne archiwum. W archiwum przez długie lata gromadzone były medyczne i pozamedyczne dane na temat pacjentów, nieraz boleśnie obnażające ich poczynania oraz fakty z życia.

Lekarz, który wiedział za dużo to wartka powieść, wykraczająca poza ramy gatunku prozy lekarskiej. Łączy w sobie wątki sensacyjne i obyczajowe, przy czym nic nie jest tu takie, jakie się wydaje – w książce mnożą się nie tylko zagadki, ale też ich ciekawe rozwiązania, wplecione w misterną i zaskakującą intrygę.

Lekarz, który wiedział za dużo od Christer Mjåset możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Ciekawy kryminał.

 • Awatar

  Książka napisana lekko i czyta się ją naprawdę przyjemne. Fabuła ciekawa, wciągająca. Polecam wielbicielom skandynawskich kryminałów.

 • Awatar

  Dość zaskakująca fabuła, umiejętnie budowane napięcie i sympatyczna, choć nieco pierdołowata postać głównego bohatera. Czyta się dobrze, nie ma dłużyzn, nie nudzi. Polecam.

 • Awatar

  Skandynawski kryminał nie skończył, mimo wyrokowań niektórych czytelników. Ta książka jest najlepszym przykładem. Niezwykle interesująca przygoda lekarza rodzinnego, który zostaje niejako przymusem "zesłany" na odludzie norweskiej krainy. Wbrew zapowiedziom nie jest to klasyczny kryminał medyczny. Oczywiście lekarz, a nawet nie jedn są uwikłani w intrygę, lecz ma ona zupełnie inny charakter, o wiele, wiele szerszy.
  Śmierć lekarza poprzednika otworzy tylko drzwi do najciemniejszych tajemnic rodzinnych, ale i miejscowego społeczeństwa, które kryje zagadkowe sprawy, mające oczywiście odzwierciedlenie w aktualnych układach.
  Opowiadana historia zaskakuje, nie daje się tak łatwo przewidzieć i rozwiązać. Na dokładkę autor wyraźnie żongluje gatunkami, zaczynając od kryminału, wplatając elementy obyczajowe, a kończąc niezłą sensacją, a nawet thrillerem.
  Polecam!

Warto zerknąć