ebook Miasto 44
3.65 / 5.00 (liczba ocen: 547)

Miasto 44

Kategoria:  /
Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail
lub korzystając z konta na Facebooku

damy Ci znać, kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane

Powieść na podstawie filmu „Miasto 44” Jana Komasy. Historia młodych, pełnych życia i namiętności warszawiaków, którzy żyją tak, jakby każdy ich dzień miał być tym ostatnim. Przed wojną snują plany na przyszłość. Podczas wojny działają w konspiracji. Dla nich to nie tylko patriotyczny obowiązek, lecz także młodzieńcza przygoda, okazja do zabłyśnięcia przed rówieśnikami, zaimponowania dziewczynom. Na podziemnych szkoleniach romansują, popisują się, wygłupiają. Nie wiedzą jeszcze, że nadchodzące lato będzie dla nich prawdziwym egzaminem życia. Nie wiedzą też, że historia ma wobec nich własne plany...

Połączeni przyjaźnią bohaterowie tworzą jeden z najodważniejszych powstańczych oddziałów. Stają się świadkami poświęcenia i bohaterstwa, ale także okrucieństwa, zdrady, wreszcie zbrodni. Uczą się miłości i poznają, czym jest nienawiść. Otrzymują od historii krwawą i brutalną lekcję dojrzewania.

Miasto 44 od Marcin Mastalerz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Historia umęczonego koszmarem wojny miasta, które 1 sierpnia z uśmiechem na ustach stanęło do walki z okupantem. Miasta reprezentowanego przez bardzo młodych, młodych i trochę starszych ludzi. Wszystkim wydawało się, że potrwa raptem kilka dni i będzie po wszystkim. Jednak, jak wiemy rzeczywistość była zupełnie inna i jakże brutalna.
I tak naprawdę Miasto 44 w jego literackiej odsłonie warto poznać dopiero po konfrontacji z jego filmową wersją. Można oczywiście zrobić odwrotnie, jestem jednak przekonany, że w tym przypadku film, a później jego literackie rozwinięcie, w tej kolejności będzie to niezwykła w swej treści i formie literacka podróż.

Cała recenzja na blogu: Miasto 44

Ocena: 5/6
©Żółta karteczka
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    A wg mnie najpierw książka potem film, aby bardziej świadomie zrozumieć epizody i konkretne sceny pokazane w produkcji Komasy. Książka opisuje konkretne zdarzenia, dzięki czemu emocje podczas emisji filmu są jeszcze bardziej prawdziwe.

  • Awatar

    Najpierw film, potem książka - w takiej kolejności. Oba utwory robią rewelacyjne wrażenie, ale...., Dla mnie tylko wrażenie,a brak w nich... ducha. Tego którego odnajduję w pierwszym dramacie non-fiction "Powstanie Warszawskie", polecam jako arcydzieło, oraz we wszystkich wspomnieniach jakie przeczytałem ( mam wrażenie, że autor książki zaczerpnął z "Mrówki na szachownicy" Jana Kurdwanowskiego. ). Nie mniej, jako stary ramol, polecam oba utwory młodszemu pokoleniu, "wychowanemu" na produkacjach Hollywood, ze szczerą nadzieją, że zainteresuje ich temat PW44.

Warto zerknąć