ebook Weź moją duszę
3.7 / 5.00 (liczba ocen: 4915) Ilość stron (szacowana): 424

Weź moją duszę

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail
lub korzystając z konta na Facebooku

damy Ci znać, kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane

 Kolejny bestsellerowy thriller islandzkiej autorki. Skandynawscy recenzenci uznali tę książkę za superthriller i nadali mu cztery gwiazdki w ich rankingu. Bestialskie morderstwo dokonane w nadmorskim spa staje się początkiem serii złowieszczych odkryć z przeszłości.

 

Prawniczka Thora przyjeżdża do nadmorskiego hotelu, którego atrakcją jest stosowanie praktyk ezoterycznych. Jej znajomy, właściciel hotelu, ma problemy prawne związane z tą nieruchomością, ponoć nawiedzaną przez duchy. W trakcie pobytu Thory na pobliskiej odludnej plaży dochodzi do morderstwa Birny, architektki hotelu. Wkrótce w tajemniczych okolicznościach ginie hotelowy bioenergoterapeuta. Jaką tajemnicę kryje w sobie historia przeklętego miejsca…

Weź moją duszę od Yrsa Sigurdardóttir możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Zamykam swoje oczy,
Litością byś otoczył,
Ochronił mnie w tę noc,
Anioła ześlij Boże,
By czuwał nad mym łożem,
Spokoju dał mi moc.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Zafascynowany klimatem powieści „Trzeci znak” zabrałem się za kolejny kryminał islandzkiej autorki Yrsy Sigurdardóttir. Postanowiłem sprawdzić jakie przygody tym razem przyszykowała autorka dla swojej bohaterki, prawniczki Thory. Jak to zwykle bywa u Pani Sigurdardóttir, klimat powieści „Weź moją duszę”, będącej drugim tomem cyklu czytelniczego ”Thora” jest dość mroczny a atmosfera przesycona jest tajemnicą. Autorka w dość dobry sposób tworzy swoją historię, łącząc „duchy przeszłości” z wydarzeniami z czasów obecnych. Zagadka kryminalna skonstruowana jest w zawiły sposób i ciężko jest domyślić się jej rozwiązania. Nagromadzenie wątków i mylne tropy nie pozwalają na zbyt łatwe i szybkie wskazanie sprawcy. Po mimo tych plusów, jakoś tak dziwnie czytało mi się tę powieść. Zabrakło mi w niej tego czegoś, co posiadają powieści Henninga Mankella, mianowicie poczucia całkowitego zagubienia w mrokach prowadzonego śledztwa. Wątki obyczajowe w moim przekonaniu są zbyt barwne i zbyt wesołe, co niezbyt współgra z mrokiem i tajemniczością, które Sigurdardóttir wprowadza do swych utworów. Uznaję tę powieść za przeciętną pozycję, jednak dam jeszcze szansę autorce w kolejnym tomie przygód Thory.


Warto zerknąć