ebook Czas zabijania
E-book - najniższa cena: 26.01
Audiobook - najniższa cena: 33.90
wciąż za drogo?
Virtualo#Black Friday
Virtualo#Black Friday
37.20 złpremium: 20.00 zł Lub 20.00 zł
26.01 zł Lub 23.41 zł
-11% 28.00 zł
29.90 zł
32.01 zł Lub 28.81 zł
28.00 zł
32.87 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Powieść, na podstawie której powstał głośny film z gwiazdorską obsadą: Matthew Mcconaugheyem, Sandrą Bullock, Samuelem L. Jacksonem i Donaldem Sutherlandem.

Jej ojciec Carl Lee, wiedząc, że sądy na Południu białych traktują ulgowo, postanawia sam wymierzyć sprawiedliwość i dokonuje egzekucji na oprawcach córki.

Jake Brigance, młody adwokat, który ledwie wiąże koniec z końcem, zdaje sobie sprawę, że podejmując się obrony Carla, nie może liczyć na wysokie honorarium. Nie może również liczyć na pełną współpracę klienta, który nie chce się zgodzić na najprostszą linię obrony: niepoczytalność. Natomiast tym, czego może być pewny, jest wrogość miejscowej społeczności, bo w Clanton wciąż straszą duchy niewolnictwa.

Wszystko przemawia za tym, żeby nie pakować się w tę trudną do wygrania sprawę. I być może Jake Brigance zrezygnowałby z niej, gdyby nie to, że sam ma córkę… którą może narazić na śmiertelne niebezpieczeństwo, broniąc przed sądem Carla. Bo w toczącym się procesie Ku-Klux-Klan widzi dla siebie szansę na ponowne zaistnienie.

Rekomendacje e-booka Czas zabijania:

Grisham udowadnia tą książką, że jest absolutnym mistrzem! - „The Washington Post”

Tej powieści nie powinno się przeoczyć. - „Dallas Times Herald”

Zachwycająca lektura… - „Houston Chronicle”

Thrillery prawnicze Johna Grishama zawsze są wydarzeniem. Ale ten jest wyjątkowy! - „The Daily Mail”

Nic dziwnego, że Czas zabijania stał się takim hitem. W pełni na to zasługuje! ,„The Guardian”

Czas zabijania od John Grisham możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  https://taka-jest-agata.blogspot.com/2019/04/john-grisham-czas-zabijania.html

  „Czas zabijania” jest pierwszą powieścią napisaną przez Johna Grishama. Wydana jednak została dopiero po sukcesie „Firmy”.
  Książka posiada, według słów autora, wyjątkowe znaczenie dla jej twórcy, a główny bohater, Jake Brigance, wiele jego cech.
  Wyobraźcie sobie, że macie kilkuletnią, śliczną córeczkę, która zostaje zgwałcona i brutalnie pobita przez dwóch nieposiadających żadnych hamulców moralnych przestępców…
  Jak nazwać sprawców? Zwierzętami?-to chyba zbyt delikatne i zarazem obraźliwe dla czworonogich istot będących bardzo często naszymi wiernymi przyjaciółmi…
  Jaka byłaby Wasza reakcja, na takie wydarzenie w Waszym najbliższym otoczeniu? Jak zareagowalibyście jako sąsiedzi małej ofiary? Jej przyjaciele? A przede wszystkim jako rodzice?
  Bunt, rozpacz, a w głównej mierze wściekłość… Takie, uczucia się w Nas budzą, prawda?
  Gdy pod koniec lat 80-tych XX wieku, w małym miasteczku Clanton, w stanie Missisipi, dochodzi do tak brutalnego przestępstwa, mieszkańcy są poruszeni.
  Mała Tonya prawdopodobnie nigdy nie odzyska zdrowia. Wszyscy dopytują się miejscowego adwokata Jake’a Brigance’a, jaka kara grozi sprawcom.
  Nie bez znaczenia wydaje się być fakt, że ofiara była murzynką, natomiast agresorzy zdrowymi, młodymi mężczyznami. Na południu USA w tamtym czasie istniały bowiem wciąż wyraźne podziały rasowe.
  Zrozpaczony ojciec dziewczynki, Carl Lee, nie może pogodzić się z faktem, że zapewne zapadnie niski wyrok w tej bulwersującej sprawie i sam postanawia wymierzyć sprawiedliwość-strzela(skutecznie) do gwałcicieli córki.
  Od tej chwili to on jest oskarżonym i to o podwójne zabójstwo! Grozi mu kara śmierci.
  Jake postanawia zostać jego obrońcą. Zdaje sobie jednak sprawę, że Carl ma małe szanse na uniewinnienie. Czarnoskóry zabił białych!
  W przygotowaniu się do procesu młodemu adwokatowi pomagają: Lucien, emerytowany prawnik-alkoholik, Harry Rex specjalista od rozwodów i bardzo ambitna studentka prawa-Ellen Roark. Czy taki zespół poradzi sobie z tak trudną sprawą?
  Niestety, wszystko utrudnia pojawienie się w Clanton członków Ku-Klux-Klanu. Osoby należące do organizacji chcą pomścić śmierć swych białych braci. Szantażują osoby zasiadające w ławie przysięgłych, próbują zastraszyć Jake’a Brigance’a, atakując jego asystentkę. Czy osiągną swój cel?
  Czy gdyby zgwałcona była niebieskooka blondyneczka, a jej ojciec zastrzeliłby ciemnoskórych sprawców, byłby osądzany według tych samych kryteriów? Czy można wartościować ludzkie życie, ze względu na rasę i pochodzenie oskarżonego? Czy krzywda jakiej zaznała Tonya jest inna, od tej, którą czułaby biała dziewczynka?
  Na te pytania muszą odpowiedzieć członkowie, ławy przysięgłych by wydać wyrok.
  Jaki będzie ich werdykt?
  Na wszystkie te pytania znajdziecie odpowiedzi w powieści „Czas zabijania”.
  John Grisham w swojej książce przybliża nam również sposób działania systemu prawnego Stanów Zjednoczonych. Możemy się również zapoznać z tym jak przebiega w USA proces sądowy.
  Jest to jedna z najciekawszych książek napisanych przez Johna Grishama.
  Chętnie przeczytam o dalszych losach Jake’a Brigance’a.

 • Awatar

  Bardzo dobra książka, ale ciężka. Porusza trudne tematy rasizmu oraz wymierzania sprawiedliwości na własną rękę w obliczu niemożności uzyskania jej od wymiarów sprawiedliwości.
  Niemniej bardzo polecam, bo mimo że trudna to warta przeczytania i zadania sobie pytania postawionego na końcu książki - 'jak ja bym się zachował/zachowała w takiej sytuacji?'

Warto zerknąć