ebook Fartowny pech
3.38 / 5.00 (liczba ocen: 1094)

Fartowny pech
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 19.71
Audiobook - najniższa cena: 19.71
wciąż za drogo?
23.81 złpremium: 15.36 zł Lub 15.36 zł
19.71 zł Lub 17.74 zł
25.60 zł Lub 23.04 zł
19.70 zł
20.22 zł 20% rabatu
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Posterunkowy Nadziany ma pecha. Po serii niefortunnych zdarzeń postanawia dobrowolnie przenieść się na niewielką placówkę, gdzie nikt go nie zna i może wszystko zacząć od nowa. Na miejscu spotyka kolegę ze szkoły policyjnej, Dzianego, który po wlepieniu mandatu żonie komendanta i pobiciu przez dwunastoletnią dziewczynkę dochodzi do wniosku, że praca w policji nie jest dla niego i zostaje prywatnym detektywem. Pomaga mu brat, Gianni, który właśnie wrócił do Polski i jest specjalistą od trudnych przypadków, a jego klientela jest dość specyficzna. Gianni pracuje bowiem dla bossów przestępczego półświatka. Pierwszym klientem Dzianego zostaje jeden z nich, niejaki Padlina, który dla odmiany zamiast płatnego zabójcy potrzebuje prywatnego detektywa, bo najpierw musi się dowiedzieć, kogo ma zabić.
Nic jednak nie toczy się tak jak powinno. Dziany zostaje postrzelony przez Nadzianego w stopę, oczywiście przypadkiem; Gianni, mimo postanowienia że będzie uczciwym człowiekiem, musi przyjąć kolejne zlecenie, a Padlina wywołuje wojnę gangów, przekonany, że konkurencja zaatakowała jego człowieka.

Olga Rudnicka (ur. 1988) – absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną. Autorka powieści kryminalnych „Martwe jezioro”, „Czy ten rudy kot to pies?”, „Zacisze 13”, „Zacisze 13. Powrót”, „Lilith”, „Natalii 5”, „Cichy wielbiciel” i „Drugi przekręt Natalii”. Pracuje jako asystentka osób niepełnosprawnych w PKPS w Śremie. Kocha jazdę konną, namiętnie czyta Joannę Chmielewską, Stephena Kinga. Joe Hilla i Harlana Cobena.

Fartowny pech od Olga Rudnicka możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Lekka, łatwa i przyjemna.
    Szybko się czyta, szybko zapomni...
    Galeria postaci głównie wzbudzających pobłażliwy uśmieszek. Polscy "mafiozi" jako nowa wersja Pawlaka i Kargula, były policjant - prywatny detektyw - ostatnia pierdoła, blondynka - kretynka, której wraz ze zmyciem makijażu wzrasta bystrość umysłu, banda X z Ochotniczej Straży Pożarnej, straszna teściowa jako jedyna w okolicy zarejestrowana przemoc w rodzinie.... Itd. A i prawdziwy gangster z zasadami zadziwiony polskim piekiełkiem.
    Można przeczytać z tzw. braku laku, inaczej nie bardzo namawiam.

Warto zerknąć