ebook Najdłuższa podróż
4.13 / 5.00 (liczba ocen: 80013) Ilość stron (szacowana): 363

Najdłuższa podróż
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 18.00
Audiobook - najniższa cena: 25.14
wciąż za drogo?
33.48 złpremium: 21.60 zł Lub 21.60 zł
28.80 zł Lub 25.92 zł
31.00 zł
33.00 zł
36.00 zł
18.00 zł
27.72 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (10)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Przeczytaj, zanim obejrzysz film. Powieść króla amerykańskiej prozy obyczajowej. Historie dwóch par – jednej u kresu swej drogi, drugiej próbującej ułożyć sobie życie – które zbiegną się w najmniej oczekiwanym momencie… Na podstawie książki „Najdłuższa podróż” powstał film, który jest wyjątkową fabułą o miłości i przeznaczeniu, zrealizowanych i niespełnionych marzeniach, śmierci i tajemnicach.

Dzieli ich właściwie wszystko. Łączy zaledwie... miłość. Czy wystarczająco silna, by mogli myśleć o sobie: my?

Ira Levinson ma za sobą wiele lat życia, przed sobą – zgodnie z diagnozą lekarzy – zaledwie kilka miesięcy. Kiedy prowadzony przez niego samochód wypada z oblodzonej trasy i stacza się po skarpie, unieruchomiony w nim ciężko ranny Ira jest pogodzony z tym, co nieuchronne. Szanse, że ktoś dostrzeże przysypane śniegiem auto, są bliskie zeru.
Ira nie liczy na żadną pomoc, a jednak ją otrzymuje – od Ruth, zmarłej przed dziewięcioma laty żony, która pojawia się w jego majakach tak prawdziwa, że niemal może jej dotknąć. Gdy wspominają spędzone razem dramatyczne, ale szczęśliwe lata, Ruth próbuje obudzić w nim wolę przetrwania.

Cztery miesiące wcześniej Sophia poznaje sympatycznego Luke’a, który w rycerski sposób staje w jej obronie, kiedy jest nagabywana przez swojego byłego chłopaka. Wzajemna sympatia szybko przeradza się w głębsze uczucie, choć tych dwoje dzieli właściwie wszystko. Ona jest studentką ostatniego roku historii sztuki, on zakończył edukację na szkole średniej. Ona wciąż korzysta z uroków beztroskiego życia w campusie, on musi się mierzyć z twardą rzeczywistością życia na farmie zagrożonej przejęciem przez bank. Ona liczy na otrzymanie posady w muzeum w jednym z wielkich miast, on – na zwycięstwo w zawodach rodeo, które umożliwi mu zachowanie farmy.
Gdzie tu miejsce na wspólną przyszłość?

Na podstawie powieści „Najdłuższa podróż powstał film, który jest wyjątkową opowieścią o miłości, przeznaczeniu, zrealizowanych i niespełnionych marzeniach, śmierci i tajemnicach. W rolach głównych: Britt Robertson, Scott Eastwood, Lolita Davidovich, Alan Alda. Reżyseria: George Tillman Jr. (Notorious, Siła i honoru).

O e-booku Najdłuższa podróż blogerzy napisali:

Najdłuższa podróż to niezwykle sentymentalna powieść podczas której nie zabraknie emocji. Dwie różne, ale jakże niezwykłe historie, które połączy miłość do sztuki oraz do partnerów. Jestem zauroczona tą powieścią, wierzę że wy również będziecie. Polecam. - Grażyna Wróbel - Czytaninka

Najdłuższa podróż od Nicholas Sparks możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Rodzinę ma się na zawsze, bez względu na wszystko, nawet jak słabną kontakty, bo te można zawsze z powrotem zacieśnić. Zwłaszcza kiedy człowiek pojmie, jaka jest ważna.
Myślę, że człowiek powinien umierać tak, jak żył; otoczony tymi, których zawsze kochał.
Chciałbym potrafić namalować, co do Ciebie czuję, bo obawiam się, że słowa to za mało. Wyobrażam sobie, że maluję czerwienią Twoją pasję, błękitem dobroć, zielenią głębię Twojej empatii i intensywną żółcią Twój niesłabnący optymizm. I zastanawiam się, czy jakikolwiek artysta ma w swojej palecie wystarczająco dużo kolorów, by namalować to wszystko, czym dla mnie jesteś.
Poniżej znajdziecie recenzję książki, która jest bestsellerem na TaniaKsiazka.pl

Twórczość Sparksa zachwyca mnie od zawsze. To właśnie dzięki jego książkom pokochałam czytanie. Dlatego z wielką niecierpliwością oczekuję za każdym razem jego kolejnych książek.

Najdłuższa podróż to jedna z moich ulubionych (pomijając fakt, że mam ich wiele) książek tego autora. Historie, które zostały przedstawione w tej powieści poruszają najgłębsze struny mego serca. Ilekroć zamykam oczy, widzę wszystkie wydarzenia, które miały tam miejsce.

Ira Levinson jest u schyłku swego życia. Ulega wypadkowi, w wyniku którego zostaje uwięziony we własnym samochodzie. Wykorzystuje ten czas, aby powspominać całe życie i jego ukochaną nieżyjącą już żonę Ruth.
Sophia studiuje historię sztuki, pewnego dnia jej przyjaciółka wyciąga ją na rodeo i zabawę, podczas której poznaje Luka. Zaczynają się spotykać. Dzieli ich praktycznie wszystko, ale zaczyna łączyć uczucie.
Historie tych bohaterów zbiegną się w najmniej oczekiwanym momencie…

Ira to niezwykły człowiek, który nad życie kochał swoją żonę i był w stanie zrobić dla niej wszystko. Kiedy zostaje uwięziony w swoim samochodzie, to właśnie ona niejednokrotnie mu się objawia i wspiera w ciężkich momentach. Wspólnie z nią, Ira wspomina najpiękniejsze, ale również i najsmutniejsze chwile swojego życia. A muszę przyznać, że ich wspólne życie było niezwykle barwne. Przez całe wspólne życie zebrali całkiem sporą i niezwykle cenną kolekcję obrazów. Ale dla nich ich wartość była bezcenna, dla nich liczyło się ich uczucie i niezwykła siła miłości, której nie sposób było wycenić w jakiejkolwiek kwocie pieniężnej. Oni byli dla siebie po prostu wszystkim. Słuchanie opowiadanych historii niejednokrotnie chwytało za serce, czasem wyciskało nawet łzę z oka. To jak pięknie Ira wypowiadał się o Ruth i jak wiele ona dla niego znaczyła zasługuje na podziw.

Oto dlaczego wieczorami spaceruję po naszym domu; dlaczego kolekcja pozostaje nietknięta. Oto dlaczego nie sprzedałem żadnego obrazu. Jakże bym mógł? W tych farbach olejnych i barwnikach są zaklęte moje wspomnienia o Ruth; każdy obraz to kolejny rozdział naszego wspólnego życia. Nie ma na świecie cenniejszej rzeczy. To wszystko, co pozostało mi po żonie, którą kochałem nad życie, i będę na nie patrzył i rozpamiętywał tak długo, jak długo starczy mi sił.

Sophia to miła dziewczyna, która wie czego chce od życia. Kiedy w jej życiu pojawia się Luk, młody kowboj czuje, że to spotkanie zapoczątkuje coś niezwykłego. On znajduje się w trudnej sytuacji, gdyż jego mamie grozi utrata ich rancza, do czego on nie chce dopuścić, gdyż czuje się za to odpowiedzialny. Ujeżdża więc niebezpieczne byki, które już raz doprowadziły go do tragedii. Sophia podziwia Luka, stara się być dla niego oparciem. Wspólnie spędzają chwile, jeżdżą konno, wzajemnie się wspierają. Ale Luke nie mówi jej wszystkiego. Co się stanie, kiedy Sophia się dowie o tym, co on przed nią skrywa? Czy ich miłość będzie w stanie to przetrwać? I jak skrzyżują się ich losy z Irą Levinsonem?

Narracja powieści toczy się z perspektywy różnych bohaterów, dzięki czemu mamy okazję lepiej poznać ich punkt widzenia oraz emocje, które nimi kierują. Osobiście urzekły mnie losy zarówno Iry i Ruth jak i Sophie oraz Luka. Gdy tak sobie pomyślę, to zdecydowanie mogłabym zamieszkać z Lukem, gdyż farma, życie na rancho to coś co zawsze mnie kręciło. Kocham życie na wsi oraz obcowanie ze zwierzętami. Kowboje, muzyka country to zdecydowanie coś dla mnie. Po prostu moje klimaty.
Wykreowani bohaterowie są realni, niemalże namacalni. Mają swoje wady i zalety, nie są ludźmi idealnymi, popełniają błędy tak jak i my. Czuć bijące od nich emocje, które przelewają się również na czytelnika. Pokochałam ich wszystkich, bo każdy z nich ma w sobie to coś, co tak naprawdę ciężko opisać słowami.

Najdłuższa podróż to niezwykle sentymentalna powieść podczas której nie zabraknie emocji. Dwie różne, ale jakże niezwykłe historie, które połączy miłość do sztuki oraz do partnerów. Jestem zauroczona tą powieścią, wierzę że wy również będziecie. Polecam.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czytaninka
Nicholas Sparks to marka sama w sobie. Wystarczy wspomnieć nazwisko i wszystko staje się jasne. Nie inaczej jest w przypadku, Najdłuższej podróży, która dosyć szybko zyskała moje uznanie.

Choć przyznać muszę, że gdzieś na początku pojawiła się obawa, Ale to już było…. Jednak tak szybko, jak się pojawiła, tak równie szybko zniknęła. Gdzieś w przebłysku świadomości widziałem pomysł, po który sięgnął autor znacznie wcześniej. Wystarczyło pozwolić ponieść się lekturze, aby dotknęła nas szczególna siła słowa Nicholasa Sparksa.

Najdłuższa podróż, najnowsza powieść twórcy Listu w butelce, Na zakręcie, czy może Ostatniej piosenki, nie ustępuje żadnej z poprzednich, a wręcz jest jedną z najlepszych w obszernym dorobku autora. Dwa równolegle poprowadzone wątki przez długi czas nie mają ze sobą zupełnie nic wspólnego. Choć, jak to u Sparksa bywa, autor potrafi zaskoczyć czytelnika w momencie, w którym najmniej się spodziewa.

Samotny starzec, który w wyniku wypadku zjeżdża ze skarpy i uderza swoim samochodem w drzewo, nie zdaje sobie sprawy, z jakimi koszmarnymi warunkami przyjdzie mu się zmierzyć. Szalejąca śnieżyca z każdą godziną coraz mocniej nie tylko zaciera ślady zdarzenia, ale również coraz mocniej zasypuje auto, w którym utknął Ira. Dziewiąty krzyżyk na karku nie ułatwia życia, a wypadek powoduje serię obrażeń, które w tym konkretnym momencie jeszcze bardziej je utrudniają. Stąd sięgnięcie po termos z kawą, czy kanapki, które gdzieś tam leżą staje się zupełnie niewykonalne. Właśnie wtedy Ira we wspomnieniach przywołuje swoją kochającą żonę Ruth. Jego osobisty sposób przetrwania tych godzin boleści. (...)

Cała recenzja na blogu: Najdłuższa podróż

Ocena: 5/6
czytaj więcej
©Żółta karteczka
Spotkanie Luka i Sophii mogło wydawać się przypadkowe, a uczucie, które powstało między nimi – co najmniej zaskakujące. Ona studiuje historię sztuki i marzy o pracy w galerii, a on zarabia na życie ujeżdżając byki. Zdawałoby się, że ich światy oddziela od siebie gruby mur. Czy mimo wszystko ich miłość ma jakiekolwiek szanse na przetrwanie?

Najdłuższa podróż już od początku wydawała mi się kolejnym schematem. On i ona, dwa różne światy, które ponoć się wykluczają. Każdy z bohaterów ma bowiem inne problemy, ich codzienność wiąże się z innymi sprawami i wszystko, ale to naprawdę wszystko ich dzieli. A jednak szybko rodzi się między nimi uczucie, które, choć teoretycznie nie ma szansy powodzenia, rozwija się z prędkością błyskawicy.

Wiem, jak bardzo ci na nim zależy. Ale twoje życie i jego życie to dwie różne bajki, to dwie różne galaktyki. A to znaczy, że od tej chwili musisz uważać na swoje serce, bo inaczej rozpadnie się na milion drobnych kawałków.

Najczęściej szukam w powieściach czegoś nowego, świeżego i oryginalnego. Czasem jednak przewidywalność mnie nie zniechęca, a jeśli chodzi o Nicholasa Sparksa, to już dawno przyzwyczaiłam się do jego pomysłów na fabułę. Są one zatrważająco łatwe i nieskomplikowane, pozbawione dramatycznych zwrotów akcji, ale i piękne w swojej prostocie. W końcu wszystko zależy od punktu widzenia i oczywiście gustu czytelnika. Oprócz tradycyjnej historii miłosnej, autor dodał w tej książce również drugi wątek, który przeplata się z romantycznym. Na początku nikt z nas nie domyśliłby się związku opowieści o bezdzietnym małżeństwie z teraźniejszością, który zaskakuje swoim pięknem.

Przyznaję się, że w Najdłuższej podróży odnalazłam miłość, jaką chyba każda kobieta chciałaby przeżyć. Taką, o jakiej śnimy po nocach i marzymy za dnia. Tą, która pokonuje przeszkody, burzy mury i uszlachetnia ludzi, ale przede wszystkim trwa dłużej niż śmierć. W swoich powieściach Sparks pokazuje również, że wierzy w dobro. Ufa, że dobrych ludzi zawsze spotyka szczęśliwe zakończenie. Usilnie trzyma się myśli, że nawet, jeśli doświadczają bólu i nieszczęścia, jeśli potykają się i upadają, to jednak pewnego dnia otrzymają za to nagrodę. A ja chciałabym być taką optymistką, jak on.

Najdłuższa podróż to kolejna piękna i rozczulająca książka autorstwa Nicholasa Sparksa. Może wydawać się schematyczna, przewidywalna i odrobinę zbyt „cukierkowa”, ale z pewnością wniesie odrobinę wiary w siłę dobra do naszej codzienności.

Ocena: 5/6

czytaj więcej
©Caroline Livre
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć