ebook Jadąc do Babadag - audiobook
3.54 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 3202)

Jadąc do Babadag - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 23.29
Audiobook - najniższa cena: 16.21
wciąż za drogo?
VIRTUALO#VIRTUALO Fabryka S
VIRTUALO#VIRTUALO Fabryka S
20.37 złpremium: 13.14 zł Lub 13.14 zł
16.21 zł 20% rabatu
16.86 zł Lub 15.17 zł
21.90 zł Lub 19.71 zł
16.86 zł
18.24 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Inne proponowane
Opowieść o gorszej i brzydszej części Europy. Zapuszczają się tam włóczędzy i ryzykanci, spragnieni autentyczności, pasji oraz historii, których nie wymyśliłby nawet najbardziej pomysłowy pisarz.
 
„Jadąc do Babadag” to książka o podróży przez zapomnianą Europę. Słowacja, Węgry, Rumunia, Słowenia, Albania, Mołdawia i oczywiście Polska – do tych krajów dociera autor. Samochodem, pociągiem autostopem. Jednocześnie odbywa podróż w głąb świadomości mieszkańca tej części Europy, która zawsze była uważana za gorszą, zapóźnioną, prymitywną i zacofaną.

Andrzej Stasiuk ogląda te kraje w sposób pozbawiony kompleksów. Czasami ma się nawet wrażenie, że to jedyne kraje na ziemi, co pozwala uniknąć nudnych i jałowych porównań z Zachodem bądź Wschodem. „Jadąc do Babadag” to książka przygodowa i podróżnicza. Nie tylko w sensie geograficznym, ale także – a może przede wszystkim – duchowym.

„To nie są okoliczności, w których mogłaby rozwinąć się bardziej skomplikowana akcja, tam najwyżej czasem jakby na coś się zanosiło, ale nic z tego nie wynika. Brak zewnętrznego następstwa wydarzeń znakomicie rekompensuje «fabuła wyobraźni», ciągłość jednego sposobu patrzenia, równy rytm pięknej frazy”. - Paweł Gołoburda, „Lampa”

„«Jadąc do Babadag» otwiera przypomnienie wędrówek Stasiuka po Polsce z początku lat 80., a zamyka opis wyjazdu do Solca. Wewnątrz tej wyrazistej ramy pisarz pomieścił impresje – albo lepiej: fotografie prozą – z podróży po krajach Europy Środkowej. Są to podróże zaiste paradoksalne”. - Robert Ostaszewski, „Tygodnik Powszechny”

Jadąc do Babadag - audiobook od Andrzej Stasiuk możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć