ebook Kariera Nikodema Dyzmy - audiobook
4.75 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 4)

Kariera Nikodema Dyzmy - audiobook
audiobook (mp3)

najlepsza cena! w ostatnich prawie 2 miesiącach
E-book - najniższa cena: 2.78
Audiobook - najniższa cena: 8.90
-47% 8.90 zł
18.51 złpremium: 11.94 zł Lub 11.94 zł
-39% 12.90 zł
13.90 zł
23.20 złpremium: 14.97 zł Lub 14.97 zł
15.52 zł
15.72 zł 20% rabatu
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (16)
Inne proponowane

Wybitna powieść dwudziestolecia miedzywojennego, pochodząca z najlepszego okresu twórczości Tadeusza Dołęgi-Mostowicza, z kapitalną kreacją głównego bohatera – Nikodema Dyzmy.

Życie bezrobotnego urzędnika pocztowego odmienia zupełny przypadek. Nikodem Dyzma przybywa do Warszawy w poszukiwaniu pracy. Znalezione na ulicy zaproszenie na raut dla dyplomatów staje się dla niego przepustką do lepszego świata. W nim uznany za niezwykle ważną osobistość wciąż pozostaje sobą… czyli chamem i prostakiem. Okazuje się, że tyle wystarczy, żeby zdobyć uznanie wyższych sfer i rozpocząć niebywałą karierę.
Tą powieścią Tomasz Dołęga-Mostowicz obnażył cynizm i głupotę warszawskich elit lat 20. Niezwykle celny obraz minionej epoki, wciąż pod wieloma względami aktualny. Jedna z najpopularniejszych polskich satyr XX wieku.

 

Audiobook  może być dostępny w ofercie e-księgarni z różnymi lektorami.

Kariera Nikodema Dyzmy - audiobook od Tadeusz Dołęga-Mostowicz możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Nigdy serialu nie oglądałem. Może kilka scen z przypadku. Jestem po prostu w szoku. Fenomenalna. Chłonąłem każde słowo. Niesamowita historia.

 • Awatar

  Jestem fanem serialu o tym samym tytule. Audiobooka kupiłem by porównać adaptację filmową z oryginałem.
  Serial "KND" znają chyba wszyscy więc nie ma co się rozwodzić treścią. Bardziej już byłoby warto nad genialną obsadą aktorów przez duże "A" (moim zdaniem oskarowe role Wilhelmiego i Pawlika). Wspominam o serialu dlatego, że odnoszę silne wrażenie że wszystkie wyraziste role serialu odcisnęły swoje piętno nad - moim zdaniem najlepszym - wykonaniem Jerzego Kissa (a może było odwrotnie - nie znam daty nagrania audiobooka).
  Na rynku dostępnych jest kilka różnych interpretacji. Przesłuchałem "zajawki" wszystkich, wybrałem Kissa i nie zawiodłem się. Podzielam przekonanie, że nie ma to jak aktorska interpretacja literatury. Nie ukrywam też, że na radość słuchania miały wpływ znakomicie dobrane serialowe twarze, które pojawiały się w głowie w trakcie słuchania i wzbogacały treść. Czasami warto najpierw obejrzeć film a potem wrócić do książki.
  Bardzo niewiele istotnych elementów książki zostało pominiętych w scenariuszu serialu, a to czego w nim nie ma (a po co warto sięgnąć) m.in. to polszczyzna dwudziestolecia, w rodzaju "taksometr" (taksówka), "szofer taksometru", "elegancka biedka na dwóch kółkach, z parą gniadych w lejc", "bastard maglarki", "konweniować", scenki rodzajowe o istotnym znaczeniu dla rysu postaci głównego bohatera, itp.
  Dla mnie - idealne "słuchadło" na każdy czas.
  ("Special thanks" dla Upolujebooka.pl za istotne oszczędności :)

Warto zerknąć