ebook Bielszy odcień śmierci - audiobook
3.74 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 3539)

Bielszy odcień śmierci - audiobook
audiobook (mp3)

najlepsza cena! w tym tygodniu
E-book - najniższa cena: 29.18
Audiobook - najniższa cena: 31.87
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
31.87 zł Lub 28.68 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
39.90 zł
32.07 zł
35.91 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Inne proponowane
Oszałamiająca atmosfera. Intryga trzymająca w napięciu do granic możliwości. Podróż w krainę najgłębiej skrywanych ludzkich lęków. Debiutancka powieść Bernarda Miniera to prawdziwe objawienie.
 

Grudzień 2008 roku, dolina w Pirenejach. Wczesnym rankiem pracownicy elektrowni wodnej znajdują na górnej stacji kolejki linowej okaleczone ciało konia. Tego samego dnia młoda absolwentka psychologii obejmuje posadę w ściśle strzeżonym zakładzie psychiatrycznym dla przestępców, położonym w tej samej dolinie.
W ciągu kilku dni okolicą wstrząsają kolejne zbrodnie. Śledztwo prowadzi komendant Martin Servaz, czterdziestoletni policjant z Tuluzy, znany ze swej przenikliwości i intuicji. Tym razem przyjdzie mu się jednak zmierzyć z wyjątkowo okrutnym i przebiegłym mordercą. Wkrótce się okaże, że bajkowe górskie miasteczko kryje mrożące krew w żyłach tajemnice. Czy będzie to dla Servaza początek koszmaru?„«Bielszy odcień śmierci» cechuje chłodna, pełna napięcia atmosfera, która z pewnością przyciągnie fanów skandynawskiego kryminału, a także tych, którzy cenią francuskie wyrafinowanie. Powieść trzyma w napięciu i sprawia, że nie można się od niej oderwać, a Bernard Minier to nowy wielki talent na scenie powieści kryminalnych”.

 

Ruth Tross, Mulholland Books

Bielszy odcień śmierci - audiobook od Bernard Minier możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Muszę przyznać, że podchodziłem do tej książki z pewną ostrożnością. Do tej pory, jeśli dobrze pamiętam, nie trafiłem na książkę francuskiego pisarza która by mnie zachwyciła. Po przeczytaniu pierwszych stron tej książki moja niepewność zaczęła topnieć, bo po chwili zniknąć zupełnie.
  Książka jest po prostu świetnie napisana! Od samego początku czuć w niej mroczny i niepokojący klimat. Akcja zaczyna się od niepozornego bezgłowego konia, by dosłownie ze strony na stronę nabierać rozpędu. Autor stopniowo zaczyna wprowadzać dodatkowe zagadkowe elementy oraz pojawiają się mroczne historię z przeszłości.
  Czytelnik stopniowo zaczyna dostrzegać, że piękna i malownicza dolina w Pirenejach ma też swoją „drugą twarz”.
  Tak bardzo mnie wciągnęła ta książka, że od razu zabieram się za drugą książkę Bernarda Miniera pt. „Krąg”

  „Bielszy odcień śmierci” mogę spokojnie polecić wszystkim miłośnikom kryminałów.

 • Awatar

  Z chęcią sięgam po pozycje debiutantów i przeważnie nigdy się nie zawiodę. Tym razem też tak było, a przyznam szczerze, że bardzo mi się podobało.
  Bardzo dobrze wykreowani bohaterowie, no i ta atmosfera, która przyprawia o gęsią skórkę. Nie można powiedzieć o niczym innym, tylko o ciągłym niepokoju, który towarzyszy przeżywanym podczas lektury emocjom. Wspaniale udało się autorowi połączenie kryminału z thrillerem i powieścią psychologiczną. Umiejscowienie akcji w przepięknych i malowniczych Pirenejach był strzałem w dziesiątkę. Niewielkie, zasypane śniegiem miasteczko, leżące w jednej z pirenejskich dolin i znajdujący się w jego sąsiedztwie szpital psychiatryczny, staną się sceną dla makabrycznych zabójstw. Nad rozwiązaniem zagadki pracował będzie świetny policjant z Tuluzy Martin Servaz, którego prowadzone śledztwo zwiąże z losami psycholog Diane Berg.
  Gdyby wszystkim autorom udawał się tak doskonale konstrukcja tworzonych przez nich historii, gatunek thrillera czy też kryminału obfitowałby w same doskonałe powieści. W „Bielszym odcieniu śmierci” nie ma czasu na wytchnienie i pomyślenie o innych zajęciach, niezwiązanych z czytaniem. A kiedy już zasiądziemy do lektury, najlepiej założyć na siebie coś ciepłego i zaopatrzyć się w hektolitry gorącej herbaty. Bowiem klimat tej powieści nas porazi swoją autentycznością. Rewelacja!!

  Ocena: 6/6

Warto zerknąć