ebook Ujarzmienie
3.51 / 5.00 (liczba ocen: 31015)

Ujarzmienie

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail
lub korzystając z konta na Facebooku

damy Ci znać, kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane

"Nie wierz zmysłom. Strefa X zmienia każdego Szefem Southern Reach – tajnej rządowej agencji, która od ponad trzydziestu lat bada Strefę X – zostaje John Rodriquez, śledczy po przejściach. Rozwikłanie tajemnicy Strefy to jego ostatnia zawodowa szansa. Poczynania nowego dyrektora śledzi apodyktyczny Głos domagający się regularnych telefonicznych raportów. Okazuje się, że nie tylko w Strefie X działają siły zmieniające ludzki umysł. Czy komuś uda się je w końcu ujarzmić? „Ujarzmienie” to druga część bestsellerowej trylogii Jeffa VanderMeera. Literatura grozy i klasyczna fantastyka najwyższej próby. Już pierwszy tom – „Unicestwienie” – został doceniony przez fanów i zyskał entuzjastyczne recenzje krytyków na całym świecie. „VanderMeer po mistrzowsku prowadzi akcję i kieruje losami postaci. Coraz bardziej rozpaczliwa sytuacja bohaterów sprawia, że czytelnik niecierpliwie i z niepokojem będzie oczekiwał na ostatnią część trylogii”. „Publishers Weekly” "

Ujarzmienie od Jeff VanderMeer możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Wciąż czyta się dobrze, chociaż nie ma już tego napięcia, które cechowało pierwszą część cyklu. Na plus - język zdecydowanie mniej wydumany, prostszy, bez nadętych fraz i pseudofilozoficznych rozważań.
  Akcja przenosi się z zony do Southern Reach i skupia się na bohaterach, narracja pogłębia sylwetki psychologiczne.
  Końcówka rekompensuje przestoje: Whitby i spotkanie w zatoce podkręcają tempo narracji (zwłaszcza zachowanie Whitby'ego potęguje nastrój grozy), zakończenie nie pozwala nie przeczytać kolejnej części. Ogólnie: dobra książka ze świetnym finałem. Czytam dalej!

 • Awatar

  Przez 4 tygodnie potwornie męczyłam się z "Ujarzmieniem" i nie dlatego, że stanowi szczególnie wyszukane wyzwanie intelektualne, ale z powodu poczucia, że nawet sam autor nie wie, co opisuje. I gdyby to było sprawozdanie, można by zagubienie przełknąć, ale w powieści pretendującej do s-f nie bardzo da się to zdzierżyć. Długie, bełkotliwe, pseudointelektualne opisy niewiele wnoszą. Akcji nie ma prawie wcale. Relacje między bohaterami są chore, wręcz paranoiczne. A do tego te "imiona": biolożka, Kontroler... Dreszcz wywoływało tylko spojrzenie ile pozostało do końca...
  I tak się toczyło mniej więcej do 85%, kiedy to znienacka pojawiła się akcja, opisy stały się spójne, emocje soczyste, a dreszczyk godny najlepszych horrorów. Mniam.

 • Awatar

  Jakiś czas temu znalazłem tę książkę w polecanych przez mężczyzn... W dziale ,,co czytają mężczyźni" i bardzo się z tego faktu ucieszyłem, bo nie tylko czytałem pierwszą część i dałem się wchłonąć bez reszty, ale również druga nie pozostawiła po sobie nic do życzenia. Są przede wszystkim świetnie napisane, zabawne, twórcze i pomysłowe. Nie ma w nich miejsca na nudę, za to wiele jest naukowych ciekawostek dotyczących ludzkiego zachowania i tyle samo refleksji na temat człowieczeństwa. To istne odzwierciedlenie rzeczywistości w jakiej żyjemy, przełożone na język sci-fiction. Coś, co naprawdę lubię i bez wątpienia jest to książka, którą czytają lub powinni czytać faceci.

Warto zerknąć