ebook Na Zachodzie bez zmian
3.94 / 5.00 (liczba ocen: 283927)

Na Zachodzie bez zmian
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - polecana oferta: 23.94
Audiobook - najniższa cena: 25.94
wciąż za drogo?
22.34 zł
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
-33% 23.94 zł Lub 21.55 zł
27.90 zł
31.12 zł Lub 28.01 zł
31.90 zł
31.92 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Przeczytaj, zanim obejrzysz film. Jedno z najgłośniejszych dzieł literatury XX wieku w znakomitym przekładzie Ryszarda Wojnarowskiego. Mistrzowskie wniknięcie w emocje bohatera, świetnie oddana atmosfera grozy wojny i nieuchronności śmierci. Ekranizacja powieści Remarque’a w reżyserii Edwarda Bergera to niemiecki kandydat do Oskara w 2022 roku.

Powieść „Na Zachodzie bez zmian” to jedno z najgłośniejszych dzieł literatury XX wieku. Jej bohaterowie, podobnie jak sam autor, należą do „straconego pokolenia” – pokolenia, którego młodość przepadła w okopach I wojny światowej.
Osiemnasto-, dziewiętnastolatkowie trafiają na front niemal prosto ze szkolnej ławy, namawiani przez nauczycieli do spełnienia obowiązku wobec ojczyzny.

Czymże jednak jest ten obowiązek? – pytają siebie, świadomi, że strzelają do takich jak oni młodych, tęskniących za domem i pokojem i pytających o sens wojny wrogów. Okrucieństwo machiny wojennej, w której są zaledwie trybikami, odbiera im najpierw poczucie człowieczeństwa, a w końcu i życie – i w tym sensie są oni dosłownie „straconym pokoleniem”.

Mistrzowskie wniknięcie w emocje bohatera, gwałtowność opisu ataków z lądu i powietrza, atmosfera nieuchronności śmierci – wszystko to sprawia, że „Na Zachodzie bez zmian” do dziś przejmuje grozą.

Na Zachodzie bez zmian od Erich Maria Remarque możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Zgrozę znieść można - wystarczy zwyczajnie przycupnąć, ale zginiesz, jeśli się w nią zagłębisz.
Ileż niedoli mogą zawierać takie dwie małe plamki, tak małe, że można je zakryć kciukiem, oczy ludzkie.
Jesteśmy opuszczeni, jak dzieci i doświadczeni, jak ludzie starzy, jesteśmy zajadli i brutalni i smutni i powierzchowni – myślę, że jesteśmy zgubieni.
Nasza wiedza o życiu ogranicza się do śmierci.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Klasyka. Dobra. Momentami przynudna ale warta przeczytania

  • Awatar

    Klasyczna powieść Remarque'a. Uważana za składnik kanonu literackiego 20 wieku. Świat wojny światowej widziany z pozycji żołnierza frontowego, z linii okopów. Jak to u Remarque'a brutalnie szczery, ponury i nie owijający w bawełnę obraz rzeczywistości.

  • Awatar

    Jest to chyba książka od której prawie wszyscy myślą gdy padnie nazwisko Remarque. I też często uważana za najlepszą. Potwierdzam - jest naprawdę dobra. Bardzo dobra. Jeśli ktoś jeszcze ma wątpliwości jak wyglądało piekło okopów Wielkiej Wojny, szczególnie w zestawieniu z wyobrażeniem ówczesnych ludzi - koniecznie musi to nadrobić. Bezwzględnie konieczna lektura!

Warto zerknąć