Boskie przyrodzenie

średnia ocena: 3.54 / 5.00
liczba ocen: 48
dołącz do programu UpolujEbooka.pl
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Opis:

Jak to jest być przykutym do szaleńca i nie wiedzieć, czy wstanie on na rozkaz i wykona swe zadanie? Spisana błyskotliwie i z humorem kronika penisa i zarazem zapis wzlotów i upadków historii świata.

Przez wieki mężczyzna z nabożeństwem traktował swoje przyrodzenie jak „najcenniejszą ozdobę”. Mimo to penis od zawsze był również źródłem największych męskich frustracji. Czy w stanie erekcji organ ów wydaje się kobietom niewyobrażalnie śmieszny? Dlaczego dżentelmen nigdy nie może być pewien, że jego członek wstanie na rozkaz i wykona zadanie? A jeśli – i kiedy – nagle odmówi posłuszeństwa, co można zrobić, by naprawić sytuację? No i pozostaje jeszcze kwestia rozmiaru…
Sofokles powiedział, że posiadać penis to być „przykutym łańcuchem do szaleńca”. Hickman przygląda się temu schizofrenicznemu związkowi między mężczyzną i owym szaleńcem, jak również relacjom tej dziwacznej pary z płcią przeciwną.
„Boskie przyrodzenie” to kronika penisa, ale także zapis wzlotów i upadków historii – makabrycznej, mrożącej krew w żyłach, zabawnej i smutnej, oddzielonej od legend, wyjętej z kultur świata, religii, literatury, nauki, medycyny i współczesności – spisana błyskotliwie i z humorem.

„Książka «Boskie przyrodzenie» jest doskonała jako swoisty poradnik. Pokazuje, co naprawdę rządzi światem, dopóki władza spoczywa w męskich rękach. Otóż rządzi penis. Powinny ją przeczytać przede wszystkim kobiety, które niesłusznie myślą, że rozum to najważniejsza część męskiej osobowości” – Hanna Bakuła

Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Książka mnie zaskoczyła - jej czytanie nie robiło się z czasem nużące, jak to jest często przy książkach historycznych, socjologicznych. Zresztą jest to raczej pozycja popularnonaukowa; dla każdego - dla kobiet i mężczyzn. Każda z płci znajdzie w niej coś innego: kobiety znajdą w niej więcej komizmu, mężczyźni - bólu (sic! niektóre strony były dla mnie makabryczne). W każdym razie: mnóstwo ciekawostek i mnóstwo obalonych mitów (sprawy intymne z pewnością "obrośnięte" są mitami).

Warto zerknąć