Jakie piękne samobójstwo
3.78 / 5.00 (liczba ocen: 1426)

Jakie piękne samobójstwo
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 28.63
Audiobook - najniższa cena: 31.12
wciąż za drogo?
30.31 złpremium: 20.21 zł Lub 20.21 zł
26.27 zł
28.63 zł Lub 25.77 zł
33.68 zł
27.72 zł
28.61 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Dlaczego Polacy walczyli o swoje zniewolenie? Rafał A. Ziemkiewicz na nowo przygląda się naszej historii – militarnym zwycięstwom i klęskom, by obalić niejeden narosły wokół nich mit. Wielka klęska może być początkiem wielkiego sukcesu. Wielki sukces może poprowadzić wprost do wielkiej klęski.Rafał A. Ziemkiewicz otwiera nowy rozdział swojej twórczości, do którego dojrzewał w trakcie ostatniej dekady. To już nie jest zwyczajna publicystyka, to błyskotliwa analiza powodów, dla których na przestrzeni dziejów nasze bohaterstwo obracało się przeciw nam. Świetnie zaobserwowane i znajdujące potwierdzenie w dokumentach źródłowych analogie i procesy nieuchronnie prowadzące do niepotrzebnego rozlewu polskiej krwi na frontach całego świata.Siedemdziesiąt lat od zakończenia II wojny światowej można już bez kompleksów obalać mity i bajki, którymi karmiono nas z pokolenia na pokolenie.

Jakie piękne samobójstwo od Rafał A. Ziemkiewicz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Narody potrzebują mężów stanu. Mąż stanu to ktoś, kto mówiąc obrazowo, potrafi prowadzić lud za sobą. Przeciwieństwem męża stanu jest przywódca, którego naród pędzi przed sobą - który tylko udaje, że przewodzi, w istocie zaś ucieka przed tłumem, aby nie wejść mu w drogę, bojąc się, że go nie będzie umiał zatrzymać, zmienić kierunku, który sobie ludzie jakimś instynktem czy stadnym odruchem wybrali. Gdy taki ktoś otrzyma władzę dyktatorską, jest to najbardziej zgubne urządzenie społeczne, jakie można sobie wyobrazić.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Warto przeczytać, zwłaszcza w odniesieniu do bieżących wydarzeń.

Warto zerknąć