ebook Drzewo migdałowe
4.03 / 5.00 (liczba ocen: 3356)

Drzewo migdałowe
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 23.32
wciąż za drogo?
26.00 zł
23.32 zł
23.68 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Siła miłości, cena nienawiści i droga do odkupienia.

Młody Palestyńczyk – Ahmad – żyje ze świadomością, że nie jest w stanie wygrać z logiką okrutnej wojny. Dorasta w środowisku przesiąkniętym strachem przed utratą domu, pracy albo życia. Najgorsza jest jednak obawa o bliskich. Nie wiadomo, co przyniesie jutro. W dwunaste urodziny Ahmad staje twarzą w twarz z najgorszymi widmami. Siostra traci życie, ojciec z jego winy trafia do więzienia, izraelskie wojsko konfiskuje dom, a ukochany brat pała żądzą zemsty, która może go doprowadzić tylko do zguby. Ahmad musi się zaopiekować skrzywdzoną rodziną i odnaleźć lepszą przyszłość dla siebie. Obdarowany cudownym umysłem, zdolnym przełamać wszelkie matematyczne granice, chce dać nadzieję sobie, swoim bliskim i udręczonej ojczyźnie.

Napisana z rozmachem opowieść o rodzinie, miłości i przyjaźni, której tłem jest konflikt, od pół wieku wyniszczający krainę drzew migdałowych.

Znakomita powieść! Książka przetłumaczona na kilkanaście języków. Setki tysięcy poruszonych czytelników na całym świecie!

Tylko przebaczenie może przerwać spiralę nienawiści. Piękna książka, która uczy, że w życiu nie można tracić ani chwili. - Ewa Wencel, scenarzystka i aktorka „Czasu honoru”

Niezwykła i przejmująca historia rodzinna. Proza głośniejsza od bomb. „Drzewa migdałowego” nie zapomnisz już nigdy. - Dorota Maj-Dunajko, redaktor naczelna „Olivii”

Egzotyczna ziemia, inna religia i obyczaje. I drzewo migdałowe – świadek wojny, obserwator tragedii, ale też symbol domu i życia. W obliczu wojny każda rodzina jest podobna. I tak naprawdę „drzewo migdałowe” to poruszająca opowieść o nas. Polecam. - Katarzyna Droga, redaktor naczelna magazynu „SENS”, autorka powieści rodzinnej „Pokolenia. Wiek deszczu, wiek słońca”

Corasanti napisała fenomenalną powieść, która całkowicie przykuwa uwagę czytelnika. Nie sposób jej odłożyć choć na moment. - Washington Report on the Middle East

Opowieść na prawach światowego apelu, która ma potencjał na stanie się światowym bestsellerem. Może dokonać dla Palestyńczyków to, czego „Chłopiec z latawcem” dokonał dla Afganistanu. - The Daily Star

Dramatyczna historia przywodząca na myśl „Chłopca z latawcem”. Zachwyca od pierwszych stron. Pasjonująca i poruszająca lektura! - Huffington Post

Drzewo migdałowe od Michelle Cohen Corasanti możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Wierzę, że aby stworzyć wspaniałe małżeństwo, nie wystarczy odnaleźć właściwa osobę, ale też trzeba być właściwą osobą.
Kiedy będziesz robił to, co kochasz, pieniądze same przyjdą.
Miłość przekracza bariery ustalone przez ludzi. (...) Wierzę, że aby stworzyć wspaniałe małżeństwo, nie wystarczy odnaleźć właściwą osobę, ale też trzeba być właściwą osobą.
Tylko będąc gotowym na porażkę, można osiągnąć coś wielkiego.
Aby stworzyć wspaniałe małżeństwo, nie wystarczy odnaleźć właściwą osobę, ale też trzeba być właściwą osobą.
Jeżeli chcesz żyć w pokoju, zapewnij go innym, a jeśli chcesz czuć się bezpiecznie, spraw, by inni tak się czuli.
Miarą sukcesu nie jest to, ile niepowodzeń nas spotkało, ale to, w jaki sposób na nie reagujemy.
Wierzę, że aby stworzyć wspaniałe małżeństwo, nie wystarczy odnaleźć właściwą osobę, ale też trzeba być właściwą osobą.
Miłość przekracza bariery ustalone przez ludzi.
Nie pozwól, żeby zawładnęło tobą poczucie winy, bo to jest choroba, jak rak, która będzie cię zżerać po kawałku, aż nic nie pozostanie.
Historia pokazała, że żaden naród nie może zapewnić sobie bezpieczeństwa kosztem innego narodu.
Odwaga to nie brak strachu, lecz brak egocentryzmu, przedkładanie cudzych interesów nad własne.
Sukces to nie brak porażek, to umiejętność podnoszenia się w razie upadku.
Nienawiść bierze się ze strachu i braku wiedzy. Gdyby ludzie mogli poznać tych, których nienawidzą, i skupić się na tym, co ich łączy, mogliby przełamać tę wrogość.
Dobre rzeczy utrudniają wybór,złe rzeczy nie pozostawiają wyboru.
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Płytkie to jak piaskownica i płaskie jak szyba okienna. Poważny problem opisany stylem dla mało wymagającej młodzieży. Szkoda czasu.

 • Awatar

  Epickie przedstawienie historii narodu palestyńskiego, ciekawa historia z rzeczywistymi wydarzeniami w tle.

 • Awatar

  Jedna z najlepszych książek, jakie przeczytałem w 2014 roku. Porusza wyobraźnię, wzrusza, otwiera oczy. Wszystkie książki o dążeniu do celu można wyrzucić do kosza po przeczytaniu niniejszej. Dopiero ta pokazuje czym jest wytrwałość i powaga składanych obietnic.

 • Awatar

  To książka niezwykła. Pokazuje nam, czytelnikom, że mimo wychowania w brutalnych realiach wojny, mimo ogromu śmierci, okrucieństwa i nienawiści z jaką spotykają się bohaterowie, jest gdzieś jakieś jasne światło. Jest coś, co pozwala być ponad zło. Jest jakiś impuls, który niektórym ludziom pozwala dostrzec najpierw człowieka, jego wartość, a później jego narodowość, czy wyznanie. Coś, co daje szansę udowodnić, że ślepa nienawiść do "wroga" zaszczepiona wraz z mlekiem matki nie ma racji bytu, ze z "wrogiem" można się zaprzyjaźnić, można go kochać.
  W moim odczuciu ta książka daje do myślenia, przypomina, że wszyscy jesteśmy ludźmi, że zanim kogoś ocenimy, powinniśmy dać mu szansę się przedstawić, i nie chodzi tu tylko o wielkie konflikty narodowościowe czy religijne, ale także o nasze zwykłe proste kontakty międzyludzkie, o walkę ze stereotypami, z naszymi wyobrażeniami i lękami.
  Chodzi o to by zrozumieć, że przede wszystkim jesteśmy ludźmi, a nasza religia, pochodzenie, kolor skóry czy preferencje seksualne nie dają nikomu prawa do tego, by nas nienawidzić, nie daje nam prawa, by nienawidzić innych.

Warto zerknąć