ebook Prawdziwe kolory
3.89 / 5.00 (liczba ocen: 32918)

Prawdziwe kolory
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 13.16
wciąż za drogo?
EMPIK#EMPIK WTK
EMPIK#EMPIK WTK
30.60 złpremium: 19.74 zł Lub 19.74 zł
21.90 zł
27.96 zł Lub 25.16 zł
32.90 zł Lub 29.61 zł
32.90 zł
-56% 13.16 zł
23.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

"Prawdziwe kolory" to skłaniająca do refleksji, poruszająca powieść Kristin Hannah, autorki bestsellerów z listy "New York Timesa". W charakterystycznym lekkim stylu tworząc niezapomniane postaci, opowiada historię trzech sióstr, których dotychczasowy stabilny świat rozpada się na kawałki z powodu zazdrości, zdrady i nieoczekiwanych namiętności, które przynosi życie.

Siostry Grey zawsze sobie bliskie, po śmierci matki zjednoczyły się jeszcze bardziej, stając najbliższymi przyjaciółkami. Ich surowy ojciec, pełen pretensji i wiecznej dezaprobaty, dba raczej o swoją reputację niż o własne dzieci. Dla Henry'ego Greya pozory są wszystkim; przez lata żąda, aby córki zważały na jego pozycję społeczną.

Winona, najstarsza, najbardziej łaknie ojcowskiej aprobaty. Mająca nadwagę i zatopiona w książkach, nigdy nie czująca się dobrze na rozległym końskim ranczu, należącym do jej rodziny od trzech pokoleń, ma świadomość, że nie posiada zalet, które byłyby cenne w oczach jej ojca. Pewnego dnia, będąc najlepszym prawnikiem w mieście, postanawia, udowodnić mu swoją wartość.

Aurora, średnia, jest prawdziwym rodzinnym rozjemcą, kładzie kres wszelkim sporom i stara się wszystkich uszczęśliwić, nawet wówczas, gdy skrywa własny bolesny sekret.

Vivi Ann to niekwestionowana rodzinna gwiazda. Uwielbianej przez wszystkich olśniewająco pięknej marzycielce o sercu otwartym jak rozpościerający się przed jej domem ocean, wszystko przychodzi z łatwością do chwili, gdy w miasteczku pojawia się nieznajomy…

W pewnym momencie wszystko się zmienia. Siostry Grey stają ze sobą w szranki w trudny do wyobrażenia sposób. Ich lojalność wystawiona zostaje na próbę, tajemnice ujawnione, a szokująca zbrodnia podzieli ich rodzinę i ukochane miasteczko.

Podwodny nurt to napisana wartko i z uczuciową wnikliwością niezapomniana opowieść o siostrach, rywalizacji, przebaczeniu, odkupieniu - a wreszcie o tym, co tworzy rodzinę.

KRISTIN HANNAH jest autorką ponad dwudziestu powieści, które trafiały na listę bestselerów "New York Timesa", między innymi "Słowika" oraz "Wielkiej samotności".

Prawdziwe kolory od Kristin Hannah możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Gdy byłam młodsza, bardzo chciałam mieć starszą siostrę. Wydawało mi się, że siostrzana miłość jest jedyną, która sprawiłaby, że czułabym obok prawdziwie bratnią duszę (nie znałam wówczas jeszcze mojego męża). Z lekką zazdrością patrzyłam na koleżanki, które łączyła ta szczególna więź, zastanawiając się, jakby to było, gdybym była na ich miejscu. Gdy dojrzałam, doceniłam fakt posiadania starszego brata, ale to już inna kwestia. Niewątpliwie kobiety mogą być dla siebie największymi wrogami, ale jednocześnie są w stanie wiele poświęcić dla drugiej strony. Taką relację spotykamy w Prawdziwych kolorach Kristin Hannah – książce, którą z pewnością umieszczę na wysokiej pozycji w rankingu najlepszych książek obyczajowych, jakie przeczytałam. Chyba nie przesadzę ze stwierdzeniem, że autorka jest moim odkryciem roku. To była pierwsza od dawna historia, którą dawkowałam sobie ze świadomością, że nie chcę jej kończyć. Historia rodziny Greyów pochłonęła mnie bez reszty.

Prawdziwe kolory to powieść, która pod osłoną zwykłej obyczajowej historii dotyka istotnych problemów, takich jak lojalność i zaufanie. To historia o niesprawiedliwości, walce o miłość (również rodzicielską) oraz braku akceptacji. Znajdziemy w niej niezwykle aktualny, mocno zaznaczony wątek nietolerancji wobec inności i małomiasteczkowy strach przed tym, co ludzie powiedzą. Czytając tę książkę, przeżywałam chyba każdy możliwy rodzaj emocji. Z boku obserwowałam uczucie rodzące się między miejscową pięknością Vivi Ann a odrzuconym przez wszystkich Dallasem. Uczucie wygładzające każdą grudkę cynizmu, którym wykazuję się, gdy czytam o miłościach niemożliwych. Z kolei wsłuchując się w Winonę, ubolewałam nad ignorancją, z którą spotykała się ze strony tego, który powinien kochać ją bezwarunkowo. Przyznam, że kilkakrotnie czułam gulę w gardę, gdy czytałam pełne emocji, a jednocześnie pozbawione przesady i tkliwości fragmenty, w których bohaterowie stawali przed murem, nie mogąc w żaden sposób go pokonać.

Kristin Hannah pisze w taki sposób, że porywa czytelnika od pierwszych stron. Nie zostawia czasu na „intro”, nie pozwala nawet pomyśleć o tym, że czegoś w tej książce jest za mało. Uświadomiłam sobie, że brakowało mi właśnie takiej powieści. Czytając Prawdziwe kolory, nabierałam przekonania, że wpadam w nałóg, z którego trudno będzie wyjść. Ba, z którego wyjść nie będę chciała. Zazdrościłam siostrom Grey niesamowitej więzi, która poddana naprawdę wielkim próbom, trwała w takiej czy innej wersji. Co ciekawe, Hannah tak skonstruowała tę historię, że sympatia przenosiła się z jednej kobiety na drugą (trwając niezmiennie przy trzeciej), by finalnie doprowadzić do stwierdzenia, że one wszystkie są jednością i nie da się rozpatrywać tego inaczej. To niesamowite, jak pisarka wyważyła tę powieść! Aby nie stała się miałką opowiastką o rodzinnych perypetiach i klasycznych waśniach, dołożyła wątek kryminalny, wokół którego osnuła portret rodziny Greyów, sprawiając, że ciekawość czytelnika sięga zenitu. Świetna lektura, po prostu świetna.

Ocena: 6/6
©Spadło mi z regała
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć