ebook Dochodzenie 3
3.96 / 5.00 (liczba ocen: 354)

Dochodzenie 3

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail
lub korzystając z konta na Facebooku

damy Ci znać, kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane

W Kopenhadze znów listopad – ponury, mokry, przygnębiający... Piękne, lodowate z wyglądu biurowce. A w porcie – kontenery, hale, złomowisko... i zwłoki. Czas zacząć dochodzenie nr 3... Listopad. Dania w kryzysie. Od pamiętnej sprawy Nanny Birk Larsen minęło sześć lat.Troels Hartmann – ówczesny zwycięski kandydat na burmistrza – jest już premierem. Przed nim finisz kolejnej kampanii wyborczej. Nowe niełatwe koalicje. I trudne rozmowy z właścicielami wielkiej rodzimej korporacji Zeeland.Tymczasem z pilnie strzeżonej posiadłości właściciela Zeelanda, Roberta Zeuthena, znika jego dziewięcioletnia córeczka Emilie. Czy Sarah Lund i jej dawny chłopak zdołają ocalić dziewczynkę?Wiele śladów prowadzi do Christiansborgu, gdzie karty rozdają dbający o pozory bezwzględni ministrowie i doradcy premiera, a kłamstwo i milczenie prowadzi do niejednej tragedii.„Nie istnieje wygodne miejsce pomiędzy dobrem a złem. Trzeba wybrać między jednym a drugim” – przypomina Sarah Lund, której wciąż kojarzy się sprawa Nanny i jej rodziców. Tym razem o swoją córkę walczyć będzie rodzina z pierwszych stron gazet. Czy dzięki temu zadanie będzie łatwiejsze? Czy medal wpięty w klapę i propozycja pracy w OPA (Wydziale Operacji, Planowania i Analiz) odmienią życie Sarah Lund? Czy nadszedł czas segregowania spinaczy na uporządkowanym biurku i małego domku z ogródkiem na przedmieściach? Czy też kolejny raz trzeba będzie wyjąć wełniane swetry z Wysp Owczych, zapomnieć o własnej rodzinie, by ratować inną?Bezkompromisowa, odklejona od rzeczywistości, a przecież widząca więcej niż inni, przenikliwa Sarah Lund staje po stronie dobra – płacąc za to najwyższą cenę.

Dochodzenie 3 od David Hewson możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Właśnie skończyłem czytanie tej książki i jestem pod wielkim wrażeniem. Davidowi Hawsonowi udała się rzecz bardzo rzadko spotykana: trzecia część książki nie ustępująca w niczym dwóm poprzednim, rzekł bym nawet że najbardziej udana.
  Książka napisana jest przystępnym językiem, bohaterowie nie są przerysowani: to normalni ludzie mający swoje problemy, rozterki, obawy etc. etc. które mają wpływ na ich pracę i toczące się śledztwo. Czytelnik nie gubi się w morzu obco brzmiących nazwisk i miejsc, akcja jest spójna i rewelacyjnie poprowadzona. Czytelnik nie ma chwili wytchnienia, czując się jak jeden z członków zespołu badającego zaginięcia 9 letniej Emilie Zeuthen. Śledztwo prowadzone jest energicznie co sprawia, że jego kierunek zmienia się bardzo często, zmierzając w nieprzewidywalnych kierunkach.
  Dochodzenie ponownie toczy się podczas kampanii wyborczej w Danii, więc policjanci oprócz zwykłego wyszukiwania dowodów i śladów „walczą” z politykami i ich poczuciem wyższości i bezkarności.

  Książka ma 370 stron, więc niestety wystarczyła mi tylko na jedno popołudnie i kawałek wieczoru :(

  POLECAM wszystkim ostrzegając jednocześnie, że od książki niezwykle ciężko się oderwać.

 • Awatar

  Dla wielbicieli serii - MUST HAVE:) mnie się bardzo podobała, na równi z jedynką, bardziej niż dwójka, która lekko się dłużyła. Sarah Lund znów zadziwia, a na koniec - zaskakuje. POLECAM!

Warto zerknąć