Świat Dysku: Para w ruch
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.79 / 5.00
liczba ocen: 8936
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
25.60 zł
15.90 zł
19.71 zł
21.76 zł
25.60 zł
Pozostałe księgarnie
21.25 zł
21.50 zł
21.66 zł
21.67 zł
23.04 zł
23.04 zł
23.50 zł
25.49 zł
25.60 zł
25.60 zł
26.39 zł
Opis:

Kolejna część „Świata Dysku”! Oczy mieszkańców Ankh-Morpork widziały już wiele, a niektóre pewnie nawet zbyt wiele, ale Dick Simnel umie zaskoczyć. Tylko czy warto zakłócać spokój Patrycjusza? Ku zaskoczeniu Patrycjusza, lorda Vetinariego, w Ankh-Morpork pojawia się nowy wynalazek – wielka i hałaśliwa machina, wykorzystująca potęgę wszystkich czterech żywiołów: ziemi, powietrza, ognia i wody. A że to Ankh-Morpork, już wkrótce ściąga tłumy zachwyconych gapiów; niektórzy wcześniej dostrzegli ducha czasów i przybywają uzbrojeni w notesy i płaszcze przeciwdeszczowe.Moist von Lipwig nie należy do miłośników ciężkiej pracy. Oczywiście, kierując Urzędem Pocztowym, Królewskim Bankiem i Mennicą wnosi swój wkład, ale polega on głównie na słowach. A słowa na szczęście nie są zbyt ciężkie i rzadko wymagają smarowania. Jednakże Moist bardzo lubi pozostawać przy życiu, co sprawia, że nowa oferta Vetinariego jest trudna do odrzucenia...Para idzie w ruch nad światem Dysku, a jej poganiaczem jest pan Simnel, człowiek z kaszkietem i suwakiem logarytmicznym, mający ciekawy układ z sinusem i cosinusem. Jeśli Moist chce się utrzymać na torze, musi się zmierzyć z wiadrami smaru, człowiekiem, który niekiedy zrzuca pracowników ze schodów, i grupą mocno rozgniewanych krasnoludów...

Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Jak to u Pratchetta - wszystko na miejscu. Ale rzeczywiście w tej powieści jest jakiś pośpiech - jakby się autor obawiał, że mu idea uleci, nim ją zapisać zdąży.
  Uwaga techniczna - szyn kolejowych się nie odlewa, lecz kuje. Odlew popękałby już podczas układania.

 • Awatar

  Ta powieść należy do udanych opowieści ze Świata Dysku. Jest zabawnie, historia pędzi jak ekspres. Nie zauważyłam jakiejś znaczącej zmiany stylu.

 • Awatar

  Początkowa obawa, że steam punk w Świecie Dysku może nie być najlepszym pomysłem, bardzo szybko się rozwiała. Choć nie mogę się oprzeć wrażeniu, że coś się w stylu Pratchetta zmieniło.
  Tak czy inaczej - to kolejna wciągająca i zaskakująca część tego cyklu. Zdecydowanie warto.

Inne proponowane
Warto zerknąć