ebook Egzekutor
3.78 / 5.00 (liczba ocen: 254)

Egzekutor
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 13.06
Audiobook - najniższa cena: 13.93
14.40 zł Lub 12.96 zł
15.36 zł Lub 13.82 zł
17.99 zł
13.06 zł
13.14 zł
13.25 zł
14.40 zł
15.12 zł
15.30 zł
16.20 zł
17.99 zł
18.00 zł z kodem: 14.90 zł
Inne proponowane

Kontrowersyjna książka i ważny głos w procesie odkrywania przemilczanej prawdy o wojennych bohaterach.

Stefan Dąmbski, kilkunastoletni żołnierz AK, czerpie satysfakcję z dobrze wykonanej pracy. Jest likwidatorem, człowiekiem przeznaczonym do zadań specjalnych – wykonuje ciche egzekucje volksdeutschów, szybkie wyroki śmierci na Ukraińcach, „babskie roboty”...

Spisana przez niego pod koniec życia opowieść jest rodzajem oczyszczającej spowiedzi, z której wyłania się obraz człowieka pełnego sprzeczności. Dowodzi ona, że czyny dokonywane w obronie wolności narodu i ojczyzny nie są tak jednoznaczne, jak od lat je postrzegano. Żołnierz AK to nie zawsze człowiek kryształowy, bohaterstwo ma zaś różne oblicza.

Zniżyłem lufę i równocześnie pociągnąłem za spust. Byle nie w głowę – pomyślałem – jak ona będzie wyglądać w trumnie. Długa seria... i koniec wszystkiego! Jadzia Pierożanka przestała istnieć... I dlaczego? Było to pytanie, które dręczyło mnie później tygodniami”.

Egzekutor od Stefan Dąmbski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Zawsze miałem się za delikatnego i uważałem, że moje ręce są lepsze do pieszczenia kobiet niż do noszenia karabinu.
Została pani skazana na karę śmierci za zdradę Państwa Polskiego, wyrok zostanie wykonany natychmiast. Daję pani dziesięć minut na modlitwę i pożegnanie się z rodziną.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Zgadzam się z każdym słowem pana Tomka. Książka robi piorunujące wrażenie na czytelniku. Nie daje o sobie zapomnieć i zmusza do przemyśleń i dyskusji. Nie chcę tu przedstawiać swojego zdania. Każdy powinien to przeczytać, ale koniecznie z wypowiedziami historyków i rodzin na końcu książki.
  Nie podoba mi się jednak to, że "Ezgzekutor" nie jest wydrukowany w całości. Przy ciekawych opisach spotykamy [...]; co dla mnie jest niezwykle irytujące.

 • Awatar

  Zastanawia mnie jaki był zamysł autora tych "wspomnień"? Czy chciał zaszokować, czy naprawdę jego sumienie zamęczało go, nie pozwalając dalej żyć.
  Książkę czyta się jak krótką powieść sensacyjną. Jednak, to czego doświadczamy na stronach Egzekutora przeraża, bo nie do takiego obrazu żołnierza AK jesteśmy przyzwyczajeni. Czy to prawda, czy może tylko fikcja literacka autora? Tego się już nie dowiemy. Pewne światło na całość tych wspomnień, rzucają listy zamieszczone na końcu książki.
  Zapraszam do lektury i szczerze ją polecam, bo warto.

Warto zerknąć