ebook Baśnie
5 / 5.00 (liczba ocen: 1) Ilość stron (szacowana): 141

Baśnie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 7.26
10.00 złpremium: 6.00 zł Lub 6.00 zł
8.00 zł Lub 7.20 zł
10.00 zł
10.00 zł 10 zł na konto
10.00 zł Lub 9.00 zł
7.26 zł
8.49 zł
8.54 zł
10.00 zł
10.00 zł
Inne proponowane

Zbiór 45 baśni napisanych przez duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena, które  przełożyli: Cecylia Niewiadomska, Franciszek Mirandola i Wacław Berent. Baśnie tego autora zostały przetłumaczone na ponad 80 języków. W krainę baśni pierwsza wprowadziła Andersena babcia ze strony ojca. Andersen bywał z nią w przytułku dla chorych, gdzie zajmowała się ogrodem, i gdzie później przebywał jego chory psychicznie dziadek. Kilka motywów z opowieści babki zostało później wykorzystanych przez Andersena w jego utworach.
Twórczości dla dzieci początkowo nie traktował poważnie, raczej jako zajęcie na marginesie pisarstwa dla dorosłych. Choć zastrzegał, iż jego baśnie to pudełka: dzieci oglądają opakowanie, a dorośli mają zajrzeć do wnętrza. Bardzo nie lubił, gdy jego baśnie od początku uznano za dzieła dla dzieci, bez głębszego sensu. Jednak właśnie baśnie przyniosły mu wielki rozgłos i sławę.
Pierwszy ich zbiór (Eventyr fortalte for Børn (Baśnie opowiedziane dla dzieci)), został wydany w Kopenhadze w roku 1835, a kolejne tomy ukazały się w latach 1836 i 1837. Zachęcony powodzeniem pierwszej serii, pisarz wydawał kolejne aż do roku 1872. (za: http://pl.wikipedia.org/wiki/Baśnie_Andersena)

Baśnie od Hans Christian Andersen możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Książka zakupiona w ramach zapoznawania mojej córki z czytnikiem. Przypomniałam sobie kilka z tych baśni i nadal są tak dobre i czarujące, jak kiedyś. Mają konkretną fabułę i ciekawych bohaterów - zwłaszcza, gdy porówna się te evergreeny z (niektórymi!) współczesnymi książkami dla dzieci, wypadają świetnie.

Warto zerknąć