ebook Czarownica z Radosnej
2.75 / 5.00 (liczba ocen: 4)

Czarownica z Radosnej
ebook: pdf, epub (ipad)

Wydawca:  Self-publishing
Kategoria:  /
E-book - polecana oferta: 11.16
Virtualo#Black Friday
Virtualo#Black Friday
11.16 złpremium: 7.20 zł Lub 7.20 zł
9.24 zł
Inne proponowane

"Czarownica z Radosnej" wydana w 2008 roku w wydawnictwie Red Horse była nominowana przez Wirtualną Polskę do Książki Roku, znalazła się na liście bestsellerów merlina i zdobyła wiele pozytywnych recenzji."Czarownica z Radosnej" to baśniowo-poetycki romans, dziejący się na prowincji. Taki trochę realizm magiczny z przymrużeniem oka - na miarę polskiej wsi.Główną postacią książki jest trzydziestoletnia (z procentem) Jagoda i to wokół niej skupiają się najważniejsze wątki: romansowy i sensacyjny. Ale jak to w powieści bywa, jest dużo bohaterów i wątków pobocznych. FRAGMENT: -   Jagódko, proszę, spójrz na mnie i powiedz, że nie jestem ci obojętny. -   Jakub, ja nie wiem, co powiedzieć. -   To nie mów nic - nawet nie spostrzegłam, jak znalazłam się na podłodze, obok niego. Poczułam zapach jego miękkiej bluzy, na której zauważyłam trochę trocin i długiej sierści moich bernardynek. Pachniał dezodorantem, potem, ale przede wszystkim benzyną i żywicą - pewnie znów u Pawła ciął piłą pniaki do kominka. I jeszcze czymś chemicznym, słodko-mdlącym - chyba werniksem. Słowem zapach był całkiem miły i przekonujący. Gdy zaczął mnie całować, tym razem delikatnie i bez pośpiechu, przytuliłam się do niego. Pogłaskał mnie po włosach. -   Jagódko - szepnął mi do ucha - ty nie jesteś zwyczajną kobietą. Chociaż wiedziałam, że każda kobieta, którą się pokocha, wydaje się nadzwyczajna, powiedziałam beztrosko: -   Wiem. A kot, który wygrzewał się na pomarańczowych cegłach kominka, wstał, rozprostował łapy i w pełnym wdzięku susie wylądował na polarowej bluzie, walającej się na podłodze. Zaczął ją udeptywać, kręcąc się przy tym w koło, kiedy zapachniało jaśminem i powidłami i na kociej głowie wylądował błękitny sweterek. Znajda, nie zrażony, wtulił się w pachnące ubranie, zwinął w kłębek i począł mruczeć z sennej rozkoszy. - Chodź! - wzięłam go za rękę i pociągnęłam za sobą. Wyszliśmy z domu, drzwi zostawiając otwarte na oścież. Srebrne chmury kłębiły się niebezpiecznie blisko nad ziemią i coraz silniejszy wiatr owiewał naszą wyzwoloną skórę. Doszliśmy do Mrocznego Zagajnika. Jakub położył się na bladozielonym dywanie, wydzierganym pracowicie przez mech rokietnik. Pochyliłam się nad nim. Wraz z moimi wężowymi włosami spłynęły mu na twarz pierwsze krople deszczu. Zaczynała się burza.   PATRONAT MEDIALNY    

Czarownica z Radosnej od Zofia Staniszewska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Chciałam napisać kilka słów o fabule, ale ja tak naprawdę nie wiem o czym jest ta książka. Wątki przeplatają się, ciągle miałam nadzieję, że któryś się rozwinie i będzie porządnie poprowadzony od początku do końca, że to co się właśnie wydarzyło będzie miało jakieś przełożenie na zakończenie. Tymczasem książka kończy się dokładnie tak jak można było się spodziewać od początku, niektóre wydarzenia nie zostają do końca rozwiązane. Tytuł jest intrygujący, wiele można sobie po nim obiecywać, ale niestety treść do niego nie przystaje.

    Co mnie najbardziej drażniło to sposób narracji, który zmienia się z każdym rozdziałem. Raz narratorką jest sama Jagoda, raz jej córka, potem nagle pojawia się narrator trzecioosobowy. Połapać się w tym nie sposób, przez co na początku każdego rozdziału zamiast skupiać się na treści zastanawiałam się kto do mnie mówi. Oczywiście wszyscy mieszkańcy wsi posługują się na potęgę swoją gwarą, która w tej współczesnej powieści wydaje mi się być nieco nie na miejscu (przynajmniej w takich ilościach). Być może chodziło o to, żeby przerysować Radosną i jej mieszkańców? Cóż, jeśli to miała być satyra, to jej nie zrozumiałam.

Warto zerknąć