ebook Kogo śmierć nie sięgnie. Tom 1
3.27 / 5.00 (liczba ocen: 97) Ilość stron (szacowana): 272

Kogo śmierć nie sięgnie. Tom 1

Kategoria:  /
Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail
lub korzystając z konta na Facebooku

damy Ci znać, kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane

Pasjonująca powieść historyczna i dowód niezwykłej siły wyobraźni opowiada o losach trzech młodych mężczyzn żyjących w Paryżu roku 1789, w przeddzień wybuchu Wielkiej Rewolucji Francuskiej. Georges-Jacques Danton: żarliwy, tryskający energią i zadłużony po uszy Maximilien Robespierre: niepozorny, pracowity i obawiający się przemocy Camille Desmoulins: wspaniały mówca, przystojniak pełen uroku, a zarazem człowiek zmienny i niegodny zaufania Po tym jak zaznają oni uzależniającej rozkoszy władzy, Rewolucja pokaże swoją ciemną stronę, a wywołany tym koszmar dotknie całą ich trójkę.

Wspaniała lektura Była to najlepsza i najgorsza z epok. Hilary Mantel udało się uchwycić jedno i drugie.

Time Out

Ambitna i genialna Skrząca się typowym dla tej autorki czarnym humorem.

Sunday Telegraph

Kogo śmierć nie sięgnie. Tom 1 od Hilary Mantel możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Hilary Mantel tym razem o Francji okresu Rewolucji. Trzy wielkie postacie Wielkiej Rewolucji Francuskiej i codzienność tamtych czasów. Jak zwykle u podwójnej laureatki Bookera podane w niezwykle przystępnej formie. Niemiła ciekawostka wydawnicza: z niewiadomych przyczyn w Polsce jednotomowe wydanie zostało rozbite na części. Po co ?

  • Awatar

    Cała opowieść poprowadzona jest płynnie, barwnie i niezwykle lekko. Na tyle lekko, że momentami w ogóle nie byłem w stanie skupić się na właściwej historii. A historia jest tu słowem kluczem. Akcja w Kogo śmierć... umiejscowiona jest w osiemnastowiecznej Francji i dotyczy trzech młodzieńców, którzy jeszcze nie do końca wiedzą, że nadchodzi rewolucja. Trzy różne postaci, trzy różne charaktery i takież ich pochodzenie. Wszystko to sprawia, że opowieść jest przesycona ilością informacji, szczegółów i drobiazgów dotyczących każdego z nich oraz sytuacji w kraju. Wszystko to podane jest w przyjemnym konwersacyjnym tonie

Warto zerknąć